Leasing

Wybór właściwego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

Dobór dobrego typu zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W kontekście startupów droga do uzyskania dofinansowania jest jeszcze trudniejsza, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową bądź brak historii kredytowej.

Leasing

Typy podatków za wynajem mieszkania.

Podatki w Polsce są dość skomplikowane. Można rzec, iż faktycznie płacimy je od wszystkiego. Również właściciel lokalu mieszkalnego wynajmowanego musi opłacać podatek za najem. Ma on aczkolwiek możliwość wyboru rodzaju opodatkowania, co ma wpływ na wielkość obciążenia. Niemniej jednak takie prawo posiadają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie najmu.

Windykacja

Roczna deklaracja podatkowa PIT 2017

Termin, forma i czas składania deklaracji podatkowej mogą być problemem podatnika. Powinniśmy więc wiedzieć, czy niewielkie dochody i płace także zmuszają do rozrachunku rocznego? Do kiedy trzeba złożyć roczny PIT 2017? Problemem może być również dobór formy – czyli czy trzeba deklarację złożyć papierowo, wyekspediować pocztą czy może elektronicznie.