Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Opis książki Leksykon VAT 2012.

podatki
Źródło: flickr.com
Firmy prowadzące biznesy w Polsce mogą odliczać VAT z większości zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy podatku tym obowiązuje tak określana zasada samo deklarowania, czyli opierająca się na tym, że podatnik sam oblicza i wpłaca do odpowiedniego urzędu skarbowego wyliczony podatek VAT.

Musimy patrzeć jak chronione są nasze dane przez konkretną firmę

baza danych
Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com
Czy przydarzyło nam się, że otrzymywaliśmy przesyłki, lub telefony od zakładów, z którymi nigdy prędzej się nie spotkaliśmy? Kiedy tak, to może to być dowód na to, że nasze dane brały udział w czymś co posiada nazwę zakup bazy danych. Normalnie logujemy się na jakąś stronę, której zawartością jesteśmy zainteresowani, dodajemy własne informacje żeby mieć szansę otrzymywać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tu wszystko jest dla nas logiczne i zrozumiałe. Ale od czasu do czasu dzieje się tak, że bez naszej wiedzy dany zakład sprzedaje dane kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co kolejne firmy również mają szansę nawiązać z nami kontakt.

Jak przygotować najlepszą promocję restauracji w internecie, żeby pojawiali się w niej klienci? O czym pamiętać?

wnętrze restauracji Brzezina
Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Stworzenie najlepszej i skutecznej strategii marketingowej online to nie zawsze proste zadanie, zwłaszcza dla właścicieli restauracji, którzy większość czasu oraz zaangażowania zainwestowali w organizację pracy w lokalu. Opracowanie profesjonalnego planu jest w stanie nawet potrwać parę miesięcy, a jak wiadomo ciężko znaleźć tak dużo czasu.

Przezorny zawsze ubezpieczony

backup danych
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiałeś się czasem jak wiele danych posiadasz i co by było, gdybyś je utracił? Czy ich utrata nie zaburzyłaby funkcjonowanie Twojego biznesu? Powinniśmy przyjąć do wiadomości, iż dyski twarde czy smartfony ulegają awariom. Możemy paść ofiarą złodzieja lub najzwyczajniej w świecie zgubić urządzenia z naszymi danymi. Czasami mają również miejsce momenty w których tracimy dane z powodu własnego błędu lub pomyłki innych osób. A wirusy komputerowe? Nierozmyślne upuszczenie laptopa? Wbrew pozorom wspomniane wypadki zdarzają się często, a odzyskanie danych jest bardzo kosztowne a czasami niemożliwe.

Auto w przedsiębiorstwie - jak ważna jest ewidencja przebiegu samochodu

samochód
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonujące na obecną chwilę firmy rozwijają się w niezwykle prędkim tempie. Jest to ewidentnie spowodowane ogromną dostępnością różnego typu narzędzi, które tworzą w dzisiejszych czasach kluczową drogę dotarcia do klienta. Jest to nade wszystko internet, jaki umożliwia niejednokrotnie prowadzenie działalności w każdym miejscu na ziemi.

Dwa nowatorskie portale - social lending i zbiórka publiczna.

Pieniądze
Warto wiedzieć o 2 istniejących w Internecie stronach www. Pierwszy ma związek ze zbiórką publiczną. W chwili obecnej aby zgłosić zbiórkę publiczna, nie trzeba mieć pozwolenia w formie decyzji administracyjnej, jest wystarczające zgłoszenie na elektronicznym portalu zbiórek publicznych. Drugim ciekawym portalem są serwisy social lending - a więc pożyczki pozabankowe.

Bez marketingowych pomysłów handel byłby nudny

przypły pieniędzy
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przez wszechobecny dostęp do sieci świat zaczął pędzić jeszcze szybciej. Obecnie nie wystarczą nam reklamy w TV, trzeba zadbać o marketing internetowy. A co składa się na owy marketing? Oglądamy ogromną ilość reklam w Internecie, często nie są one zbytnio związane ze stroną, na którą weszliśmy. Bywa, że pokazują się nam różnego rodzaju reklamy w osobnych okienkach. Do tego dochodzą maile z informacjami reklamowymi. Internet to jedna wielka reklama.

Czy mamy okazję gdzieś wyszukać cennik biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe
Autor: Twinfieldinternational
Źródło: http://www.flickr.com
Czy dopomaga nam jakieś biuro rachunkowe?
Na ogół z usług biura rachunkowego korzystają zakłady, ponieważ to one posiadają wielkie dochody z prowadzonego biznesu oraz to one powinny rozliczyć się z różnorakimi urzędami. Wtedy zatrudniają biura rachunkowe, aby się tym wszystkim zajmowały, ponieważ nie powinni wówczas przyjmować nikogo na etat, a i tak mają pewność, że calutka ta usługa zostanie wykonana na odpowiednim poziomie.

Szkolenia bhp organizowane w mieście stołecznym bywają adresowane zarówno do pracowników umysłowych, jak i do spawaczy

Szkolenie BHP
Autor: Campus Party Brasil
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestie bezpieczeństwa w pracy bywają na tyle istotne, że stały się tematem przewodnim wielu kampanii społecznych. W nich baczną uwagę zwraca się przede wszystkim na tych facetów, którzy pracują fizycznie, czyli ślusarzy czy budowlańców. Tymczasem niebezpieczeństwo czatuje też na pracowników umysłowych, lecz na szczęście oni także są zobligowani stosownymi ustawami do odbycia kursu bhp.

Chmura - wyjątkowe oprogramowanie dla biznesu

napis cloud computing
Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie firmy starają się iść z tym, jak zmienia się dzisiejszy świat, żeby nie zostać daleko w tyle za konkurencją. Nie jest to proste, bo ciągle powstają kolejne nowe możliwości, a wiadomo, że nie wszystkie nowe rzeczy będą pasowały naszej firmie. Z drugiej jednak strony, jeżeli nie spróbujemy wykorzystać którejś możliwości to będzie brakowało nam pewności w kwestii tego, czy dane rozwiązanie jest dla nas właściwe czy nie. Na szczęście, jeśli chodzi o crm w chmurze żadna firma nie powinna mieć wątpliwości. W tej kwestii możemy być pewni, że to dla wszystkich firm jedyne słuszne rozwiązanie. Dzięki takiemu rodzajowi oprogramowania można zdalnie kontaktować się z naszymi współpracownikami oraz klientami.