Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Opis książki Leksykon VAT 2012.

podatki
Źródło: flickr.com
Firmy prowadzące biznesy w Polsce mogą odliczać VAT z większości zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy podatku tym obowiązuje tak określana zasada samo deklarowania, czyli opierająca się na tym, że podatnik sam oblicza i wpłaca do odpowiedniego urzędu skarbowego wyliczony podatek VAT.

Musimy patrzeć jak chronione są nasze dane przez konkretną firmę

baza danych
Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com
Czy przydarzyło nam się, że otrzymywaliśmy przesyłki, lub telefony od zakładów, z którymi nigdy prędzej się nie spotkaliśmy? Kiedy tak, to może to być dowód na to, że nasze dane brały udział w czymś co posiada nazwę zakup bazy danych. Normalnie logujemy się na jakąś stronę, której zawartością jesteśmy zainteresowani, dodajemy własne informacje żeby mieć szansę otrzymywać newsletter, tak aby nic nas nie ominęło i tu wszystko jest dla nas logiczne i zrozumiałe. Ale od czasu do czasu dzieje się tak, że bez naszej wiedzy dany zakład sprzedaje dane kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co kolejne firmy również mają szansę nawiązać z nami kontakt.

Jak przygotować najlepszą promocję restauracji w internecie, żeby pojawiali się w niej klienci? O czym pamiętać?

wnętrze restauracji Brzezina
Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Stworzenie optymalnej i efektywnej strategii marketingowej online to nie zawsze łatwe zadanie, szczególne dla właścicieli restauracji, jacy większość czasu i energii zainwestowali w organizację pracy w lokalu. Wytworzenie profesjonalnego planu może nawet trwać kilka miesięcy, a jak wiadomo trudno znaleźć tak wiele czasu.

Przezorny zawsze ubezpieczony

backup danych
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiałeś się czasem jak wiele danych posiadasz i co by było, gdybyś je utracił? Czy ich utrata nie zaburzyłaby funkcjonowanie Twojego biznesu? Powinniśmy przyjąć do wiadomości, iż dyski twarde czy smartfony ulegają awariom. Możemy paść ofiarą złodzieja lub najzwyczajniej w świecie zgubić urządzenia z naszymi danymi. Czasami mają również miejsce momenty w których tracimy dane z powodu własnego błędu lub pomyłki innych osób. A wirusy komputerowe? Nierozmyślne upuszczenie laptopa? Wbrew pozorom wspomniane wypadki zdarzają się często, a odzyskanie danych jest bardzo kosztowne a czasami niemożliwe.

Auto w przedsiębiorstwie - jak ważna jest ewidencja przebiegu samochodu

samochód
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonujące na obecną chwilę firmy rozwijają się w niezwykle prędkim tempie. Jest to ewidentnie spowodowane ogromną dostępnością różnego typu narzędzi, które tworzą w dzisiejszych czasach kluczową drogę dotarcia do klienta. Jest to nade wszystko internet, jaki umożliwia niejednokrotnie prowadzenie działalności w każdym miejscu na ziemi.

Dwa nowatorskie portale - social lending i zbiórka publiczna.

Pieniądze
Dobrze wiedzieć o dwóch istniejących w Internecie stronach www. Pierwszy ma związek ze zbiórką publiczną. Obecnie aby zgłosić zbiórkę publiczna, nie trzeba mieć pozwolenia w formie decyzji administracyjnej, jest wystarczające zgłoszenie na elektronicznym portalu zbiórek publicznych. Drugim interesującym portalem są strony social lending - czyli pożyczki pozabankowe.

Bez marketingowych pomysłów handel byłby nudny

przypły pieniędzy
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy doskonale wie, że przez wszechobecny dostęp do sieci świat pędzi jeszcze szybciej. Obecnie nie wystarczą nam reklamy w telewizji, musimy brać pod uwagę marketing internetowy. A jakie są komponenty tego rodzaju marketingu? Oglądamy wiele reklam w Internecie, często nie są one zbytnio powiązane ze stroną, na którą weszliśmy. Bywa, że pokazują się nam różnego rodzaju reklamy w osobnych okienkach. Do tego trzeba włączyć maile z reklamami. Internet to jedna wielka reklama.

Czy mamy okazję gdzieś wyszukać cennik biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe
Autor: Twinfieldinternational
Źródło: http://www.flickr.com
Czy korzystaliśmy z usług biura rachunkowego?
Na ogół z usług biura rachunkowego wykorzystują przedsiębiorstwa, ponieważ to one mają wielkie zyski z prowadzonego biznesu i to one muszą rozliczać się z różnorakimi urzędami. Wtedy zatrudniają biura rachunkowe, aby się tym wszystkim zajęły, gdyż nie muszą wtenczas przyjmować nikogo na stałe, a i tak posiadają pewność, że calutka ta usługa będzie wykonana na odpowiednim poziomie.

Szkolenia bhp organizowane w mieście stołecznym bywają adresowane zarówno do pracowników umysłowych, jak i do spawaczy

Szkolenie BHP
Autor: Campus Party Brasil
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestie bezpieczeństwa w pracy bywają na tyle ważne, że stały się motywem przewodnim mnóstwa kampanii społecznych. W nich baczną uwagę kieruje się szczególnie na tych panów, którzy pracują fizycznie, czyli spawaczy czy budowlańców. Tymczasem niebezpieczeństwo czyha też na pracowników biurowych, lecz na szczęście oni również są zobowiązani właściwymi przepisami do odbycia kursu bhp.

Chmura - wyjątkowe oprogramowanie dla biznesu

napis cloud computing
Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie firmy starają się iść z tym, jak zmienia się dzisiejszy świat, żeby nie zostać daleko w tyle za konkurencją. Nie jest to proste, bo ciągle powstają kolejne nowe możliwości, a wiadomo, że nie wszystkie nowe rzeczy będą pasowały naszej firmie. Z drugiej jednak strony, jeżeli nie spróbujemy wykorzystać którejś możliwości to będzie brakowało nam pewności w kwestii tego, czy dane rozwiązanie jest dla nas właściwe czy nie. Na szczęście, jeśli chodzi o crm w chmurze żadna firma nie powinna mieć wątpliwości. W tej kwestii możemy być pewni, że to dla wszystkich firm jedyne słuszne rozwiązanie. Dzięki takiemu rodzajowi oprogramowania można zdalnie kontaktować się z naszymi współpracownikami oraz klientami.