Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Własna firma wyzwala dodatkową energię, nie to co praca na etacie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź w sumie wydaje się prosta

firma
Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Wszędzie i o każdej porze niezwykle ważne jest, aby myśleć o swojej zawodowej sferze. Nie oznacza to, iż trzeba się zadręczać pojęciami, jakie są w stanie przysparzać nam szereg problemów, powinniśmy za to myśleć, jak się rozwijać, aby być jeszcze bardziej skutecznym, w tym co robimy. Tak właśnie działają najlepsi fachowcy w swoich branżach. Nie ulatniają się z firmy po ośmiu godzinach i całkowicie zapominają o tym, co robili. Żyją stale swoja pracą starając się odnaleźć jak najlepsze rozwiązania.

Zalety i wady zostania freelancerem

freelancer
Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
Programiści są obecnie jedną z tych grup zawodowych, które bez dwóch zdań powinny być zadowolone ze swojej sytuacji. W końcu jest bardzo duży popyt na usługi programistyczne. Jeśli istotnie jesteśmy solidnymi programistami, znalezienie dobrej pracy jest samą formalnością.

Własna działalność gospodarcza wyzwala dodatkową energię, nie to co zatrudnienie na etacie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź właściwie wydaje się nieskomplikowana

firma
Autor: istock
Źródło: istockphoto.com
Wszędzie i o każdej porze niezwykle istotne jest, żeby myśleć o swojej sferze zawodowej. Nie znaczy to, że mamy się zadręczać definicjami, jakie są w stanie przysparzać nam wiele problemów, powinniśmy za to myśleć, jak się rozwijać, by być jeszcze bardziej niezawodnym, w tym co robimy. Tak właśnie działają najlepsi specjaliści w swoich branżach. Nie wychodzą z firmy po 8 godzinach i zupełnie zapominają o tym, co robili. Żyją ciągle swoja pracą starając się odnaleźć jak najlepsze rozwiązania.

Pionierska i sprawdzona metodyka w zarządzaniu projektami.

zarządzanie przedsiębiorstwem
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa wprowadzające technikę Prince2, odnoszą znaczne korzyści. Prince2, uznawana jest obecnie za naczelne narzędzie kierowania projektami. I jednocześnie na tyle ogólna, że można ją zastosować w każdym przedsięwzięciu, niezależnie od skali i typu przedsięwzięcia organizacji oraz położenia geograficznego.

Jak przedstawia się temat ryzyka w firmie? Jakiego typu przepisy są najważniejsze?

raca przy komputerze
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Ocena zagrożenia zawodowego powinna być podstawą profilaktyczną dbania o zdrowie pracowników w firmie. Od jakości takiej oceny jest zależna skuteczność przyjętej w miejscu pracy polityki bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Przez to możemy mówić o skutecznym zarządzaniu bhp.

System BAC – szybkie tworzenie raportów i przegląd budżetów

ręka podająca kartkę papieru
Źródło: flickr.com
Rozliczanie finansów jest podstawowym i zarazem trudnym działaniem każdego przedsiębiorstwa. Dokładne budżetowanie usprawnia angielskojęzyczny system BAC, który pozwala na szybsze regulacje względem arkuszy kalkulacyjnych i efektywne rozliczanie się z raportów budżetowych. Wyniki pracy w zespole tyczą się wszystkich stanowisk zarządzających, od prezesa po wspierającego pracowników brygadzistę.

Co trzeba dowiedzieć się w temacie gospodarki materiałowej?

materiały
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Praktycznie w każdej działalności gospodarczej używane są teraz komputery. Bardzo pomagają one pracę w każdym dziale firmy, w tym jedną z niezwykle ważnych, czyli gospodarkę magazynową.

Praca nie ma sensu jeśli nie jest efektywna. Każdy właściciel firmy powinien zabiegać o jak największą efektywność

Płot
Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Praca nigdy nie jest taka sama. Zawsze bowiem występują pewne rozbieżnościw podejściu do tego zagadnienia. Wiele zależy od miejsca pracy, od współpracowników. Najwięcej zaś zależy od tego, kto ponosi największą odpowiedzialność za firmę– szefa, dyrektora czy wspólników. To właśnie ci ludzie decydują, jak wygląda efektywność pracy.

W jaki sposób zdobyć odszkodowanie za pracę

pieniądze
Autor: NicosFotos
Źródło: http://www.flickr.com
Codzienne życie i praca w Wielkiej Brytanii to dla części Polaków codzienność. Jak sobie poradzić, mieszkając z dala od bliskich? Jak utrzymać rodzinę?

CRM i ERP - bardzo ważne systemy pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie firmy

Zarządzanie firmą
Autor: Sam Churchill
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno system CRM, jak i ERP pełnią bardzo istotne zadanie w każdej szanującej się firmie, gdyż odpowiadają one za przechowywanie a także regularne odtwarzanie wielu potrzebnych danych. Musimy jednak mieć świadomość, iż rozwiązania te nieco się od siebie różnią, a co za tym idzie wypada wiedzieć, jaką funkcję one pełnią a także dlaczego są aż tak ważne. Chcąc zapewnić firmie spójne funkcjonowanie nie wolno zapomnieć o systemach informatycznych, gdyż praca bez nich jest dziś wręcz niemożliwa.