Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co to jest windykacja? Czy to samo co egzekucja komornicza? Co powinniśmy wiedzieć w tym temacie?

windykacja
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz większa ilość naszych rodaków zadłuża się w różnych instytucjach finansowych, dostępna jest bowiem wielka ilość różnych kredytów, chwilówek oraz pożyczek. Wszystko to jest najlepsze, dopóki spłacamy należności na czas, gorzej jak pojawia się problem ze spłatą i nie można terminowo oddawać pożyczonych pieniędzy. W tego rodzaju sytuacji może dojść do windykacji, jednakowoż warto mieć na uwadze, iż windykacja nie jest tym samym, co egzekucja komornicza.

Leasing nieruchomość: stosunkowo słabo znane, ale interesujące zagadnienie

leasing
Zakupienie nieruchomości dla firmy to często bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Nierzadko jest to na tyle duży wydatek, że przekracza możliwości finansowe firmy. Pojawiła się jednak interesująca opcja. Dla każdego będzie to mogło okazać się zbawienne.

Dostałeś spadek? i co z nim począć? – urzędy, specjaliści do jakich należy się zwrócić po uzyskaniu spadku - przykład Warszawy.

Pieniądze
Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Spadek czasami może być darem niebios, ale może też okazać się przekleństwem dla spadkobiercy, zwłaszcza jeśli zawiera w sobie długi „hojnego” członka rodziny. Aby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia dobrze jest zwrócić się do właściwych instytucji w celu sprawdzenia wartości nowego nabytku. Spadek możemy przyjąć lub nie. Przed dokonaniem tej czynności warto skorzystać z usług zawodowca takiego jak rzeczoznawca majątkowy. Wawa, jako stolica będzie tego dobrym przykładem.

Kto może wypełnić PIT 36 i jakie są zalety wypełnienia PIT 36 poprzez Sieć?

PIT przez internet
Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
PIT 36 składają te osoby, które bodaj jakąś część swoich przychodów uzyskiwały bez pośrednictwa płatnika. Mówiąc skrótowo, pit 36 wypełniają Ci płatnicy, którzy muszą w pojedynkę wyliczyć zaliczki na podatek bądź wartość podatku, który należy zapłacić.

Jak liczyć na szybką gotówkę? Jakie istnieją metody i jakie najbardziej korzystnie wybrać?

finanse
Chwile, w których niezbędny nam był błyskawiczny zastrzyk gotówki, a bankowe konto i domowa skarpeta były puste zdecydowanie przydarzyły się wielu z nas. Jakie mamy wyjście, jak na pożyczkę ze strony rodziny nie ma co liczyć, a na bankowy kredyt z innych powodów nie możemy sobie pozwolić?

Jak można wziąć obecnie kredyt hipoteczny?

kredyt
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Różnie bywają warunki czy zasady, na podstawie czego określany jest kredyt mieszkaniowy. Dużo osób prowadzi życie na kredyt, natomiast tkwiący w tym udzielają się również na najróżniejszych forach tematycznych w przestrzeni internetowej. Dzięki temu w sposób naturalny tworzą się grupy wsparcia, jakie równocześnie działają po to, by w jednym miejscu skupiać wszelkie informacje. Gdy chodzi o pożyczki Wrocław wychodzi naprzeciw osobom zainteresowanym ich wzięciem i wciąż dostarcza niezbędnych i aktualnych informacji na ten temat. Dolnośląska stolica słynie z tego, że na jej terenie działają doświadczeni fachowcy, jacy służą pomocą i radą wszystkim zainteresowanym wzięciem pożyczki.

W różnych spotach reklamowych kuszą nas szybkimi pożyczkami

Banknot
Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej określane są jako łatwo dostępne, do jakich wystarczy mieć dokument osobisty. Brak takich przeszkód bardzo zachęca osoby w ciężkiej sytuacji do zaciągnięcia kolejnej pożyczki. Niestety zazwyczaj nie dostrzegają one najważniejszych zagrożeń jakie na nie czyhają.

Właściwy wybór źródła finansowania samochodu może skutkować osiągnięciem oszczędności fiskalnych.

Kalkulator i pieniądze
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Zaległość fiskalna to podatek wraz z zaliczką, która nie została zapłacona w czasie określonym przepisami. Kalkulator procentów podatkowych za zwłokę od zaległości, pomaga ustalić ich wielkość. kwota odsetek jest wyliczona za pomocą wpisanej wielkości zaległości podatkowej, przy jednoczesnym podaniu terminu, rozpoczęcia naliczania odsetek - określony termin zapłaty oraz data, w której przelana zostanie ta zaległość.

Odprawy emerytalne jako jednokrotne należności pieniężne dla pracowników przechodzących na emeryturę.

finanse
Wszystkie jednostki będące pod zarządem ustawy o rachunkowości mają zadanie uczynienia owej pracy jak wycena instrumentów finansowych. Od wymogu tego mogą się zwolnić jedynie te firmy, które nie podlegają obowiązkom wydania swojego sprawozdania finansowego corocznemu zbadaniu, bo nie wypełniają przewidzianych ustawą kryteriów. Rozporządzenie o instrumentach finansowych planuje, że niektóre instrumenty finansowe wycenia się w korygowanej kwocie nabycia, nazywanej również zamortyzowanym kosztem.

Innowacyjne sposoby uzyskiwania zaległych należności

windykacja
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Od najdawniejszych czasów w zasadzie bardzo wiele osób robiło sobie długi w różnych miejscach. Wbrew pozorom należności te nie powstają tylko w wyniku pożyczania gotówki i pozostałych dóbr. Powstają również w rezultacie zwlekania z płatnością za usługę lub produkt. Dobrym przykładem zaległej należności tego typu może być chociażby zaleganie przez wypożyczającego z wpłatą nazbieranej należności wynikającej z kar za przetrzymane pozycje.