Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak przygotować się do przeprowadzania inwentaryzacji?

archiwum z dokumentami
Autor: Gunnar Bothner-By
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim dniu każdego roku obrotowego przedsiębiorca jest zmuszony do przeprowadzenia inwentaryzacji składników aktywów oraz pasywów. Wynika to z ustawowego obowiązku o

rzetelnej i jasno przedstawianej sytuacji majątkowej jednostki i wyniku finansowym.

Jak wygląda sektor hotelowy w naszym kraju? Czy jest lepiej niż wcześniej? Jak wygląda tendencja na przyszłe lata?

konferencja
Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com
Należy potwierdzić, że rok 2015 był faktycznie dobry dla branży hotelarskiej w naszym kraju. To szczególnie istotne, bo w poprzednich latach bywało z tym różnie. Po świetnym 2012 roku, w czasie którego odbywały się w naszym kraju ME w piłce nożnej, branża hotelowa musiała przeżyć słabszy okres w latach 2013-2014. Znaczna część różnorodnych obiektów, w lepszym i gorszym standardzie, odnotowała w tamtym czasie gorsze wyniki. Dopiero w poprzednim roku znacznie się poprawiło, a to dzięki wyraźnemu wzrostowi obłożenia, a również długo wyczekiwanej poprawie średniej ceny. Szczególnie pozytywnie zaskoczył wskaźnik RevPAR, czyli przychód na dostępny pokój.

Swoja restauracja - jakiego rodzaju zagrożenia mogą się pojawić podczas jej prowadzenia, jak zacząć ten biznes.

restauracja
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób szukając pomysłu na swój biznes będzie kierować swoje kroki w stronę gastronomii. Faktem jest, że przechodząc koło kolejnych barów czy restauracji może się wydawać, że zarządzanie nimi to prosta sprawa, a właściciele śpią na pieniądzach. Niestety prawda jest dużo bardziej trywialniejsza, niż powszechnie się uważa.

Sklep – wszyscy chodzimy na zakupy, stąd też to dobry pomysł na interes.

kobieta trzymająca torby z zakupami
Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Do sklepu zdarza się chodzić każdemu z nas. Dlatego też jeśli zastanawiamy się nad rodzajem biznesu, który na pewno wypali, założenie sklepu jak najbardziej będzie tutaj bardzo wysoko na liście. W końcu wszyscy chodzimy na zakupy, uzupełniamy zapasy w swojej lodówce, wszyscy kupujemy odzież, ubrania, bądź środki czyszczące.Bez tego się nie obejdzie.

Lombardy, które dobrze będzie odwiedzać, jeżeli zależy Nam na tym, żeby załatwiać pewne transakcje.

pieniądze
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Lombardy, jakie opłaca się odwiedzać, kiedy zależy Nam na tym, aby bezzwłocznie załatwić sprawy powiązane ze oddaniem pod zastaw określonych towarów prosperują w każdym bez wyjątku mieście, także nie powinno być większych kłopotów z ich znalezieniem. Należałoby jedynie dowiedzieć się, które są profesjonalne. W takiej sytuacji nie będzie niebezpieczeństwa, że operacja handlowa została nieodpowiednio wykonana. Opłaca się wobec tego znać wszystkie wady oraz plusy tego typu transakcji.

Umowa franczyzowa jako długotrwały stosunek ustawowy, dający pewność współpracy

franczyza
Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Strony formują jej zawartość wedle własnego uznania, jednakże z poszanowaniem przepisów i norm współistnienia publicznego, również w taki sposób, by jej przekaz, czy też zamysł nie sprzeciwiały się regułom umów KC. Umowa franczyzowa jest długookresowym stosunkiem prawnym, zapewniającym pewność współpracy, a jej rozciągłość uwarunkowana jest od wielkości inwestycji.

Idea na nietuzinkowy biznes

biznes
Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
We wszystkich środkach masowego przekazu coraz częściej słyszymy o dużej części społeczeństwa, która startuje z działalnością gospodarczą lub też poważnie o tym myśli. Można zauważyć, iż nasze społeczeństwo staje się bardziej i bardziej przedsiębiorcze, co jest charakterystyczne dla krajów szczególnie rozwiniętych. Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach wolnorynkowego ustroju gospodarczego, co jest opłacalne zarówno dla samych przedsiębiorców, jak i samych nabywców, a więc nas. Dzięki temu mamy dostęp do niezliczonych produktów i usług we wszystkich istniejących branżach i działach gospodarki.

Dla osób zaintrygowanych prowadzeniem własnego biznesu dzierżawa lokalu ma na pewno wielkie znaczenie

stoliki w kawiarni
Autor: The Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Na obecną chwilę coraz więcej ludzi myśli o otwieraniu własnej aktywności gospodarczej. Nie ma żadnej głównej branży, w rzeczywistości ludzie, z reguły młodzi, wyszukują braków jeżeli chodzi o towary czy usługi i oferują przygotowane przez siebie pomysły, które są po prostu usprawnione bądź dotyczą ciekawego obszaru.

Skądże wziąć pieniądze na rozwój firmy?

rozwój firmy
Autor: Enterprise Minnesota
Źródło: http://www.flickr.com
W toku prowadzenia biznesu w pewnym momencie zjawia się taki czas, w jakim potrzebne jest otrzymanie dodatkowej gotówki. W takich sytuacjach kluczowe jest złożenie wniosku o kredyt. Na szczęście w obecnych czasach nie będzie z tym żadnego kłopotu, gdyż na rynku funkcjonuje wiele instytucji, jakie są w stanie dopomóc w takiej przypadku. Kredyty dla firm to imponująca inicjatywa dla przedsiębiorstw, które potrzebują nagłej inwestycji.

Co dobrze jest w tejże chwili wiedzieć o Forex oraz jak grać na giełdzie

giełda
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest dziś banalnie podjąć decyzję, co do tego, co najlepiej wykonać ze swoimi pieniędzmi. W dwudziestym pierwszym wieku złożenie kapitału nie będzie najbardziej opłacalną opcją, zwykle lepszym pomysłem może bowiem okazać się zagranie na giełdzie. Oczywiście, żeby grać najpewniej potrzeba trochę się przyłożyć jak również mieć dużo wiedzy fachowej. W jaki sposób jednak ją uzyskać i jak zarabiać na giełdzie? .