Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Uniwersalny system bezpieczeństwa informacji ISO 27001

dokumenty
Autor: Lyn Lomasi
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce jest sporo aktów prawnych, które dotyczą ochrony informacji. Dla wielu grup zawodowych są wymagania dotyczące tajemnicy zawodowej, która zarządza zapewnienie scharakteryzowanym danym stosownej ochrony. Brak spełnienia takich obowiązków może być powodem konsekwencji prawnych.

Pożyczki na dowód, bez dokumentów i formalności? Ależ proszę! W kilka chwil i pieniądze są Twoje.

Pieniądze
Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Samo słowo pożyczka oznacza mechanizm udzielenia przez instytucję lub osobę fizyczną pewnej, nakreślonej liczby pieniędzy albo pewnych rzeczy, do użytku pożyczkobiorcy. Taka umowa może być zaakceptowana na czas określony, bądź też nie. Obecnie oferta finansowa banków i jednostek finansowych jest ogromna.

Spóźniony lot, istnieją odszkodowania lotnicze

Samolot pasażerski
Autor: Bernal Saborio
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju przyzwyczailiśmy się do tego, że pociąg może się spóźnić i bywa, że nawet 2 albo 3 godziny i jakoś niewiele osób kwapi się do tego, żeby PKP przekazało pasażerom jakiekolwiek odszkodowania. Ale, gdy mowa o opóźnionym locie, to często wiele osób chce odszkodowań.

Ubezpieczenia na przestrzeni wieków

Podpisywanie ubezpieczenia
Źródło: ab-ubezpieczenia.pl
Koncepcja ubezpieczenia na życie i mienia funkcjonuje od tysiącleci. Handlarze w starożytności ustalali między sobą, że mają symetrycznie dzielić się spłacaniem szkód, które mogły dotknąć ich transporty na wielomiesięcznych i pełnych niebezpieczeństw trasach.

Obligacje

pieniądze w formie papierowej - przykład
Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com
O ile zgromadziłeś jakąś sumę, nie chowaj tych środków w domu. Jest wiele efektywnych metod na pomnożenie pieniędzy – zachęcamy do przejrzenia tego treściwego przewodnika, w którym przedstawiliśmy parę istotnych informacji na ich temat.

O których nowoczesnych technologiach dobrze wiedzieć? W jaki sposób mogą nam pomóc w pracy?

Linux server
Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej nowatorskie technologie wymagają coraz większej wiedzy, jaka jest konieczna, aby je zrozumieć oraz pojąć. Dzięki temu można z nich skorzystać i osiągać zamierzone cele. By zrozumieć niektóre dziedziny technologii trzeba poświęcić im wiele czasu, choć specjaliści twierdzą, że lepiej skupić się na kilku działach tej wiedzy, by mieć szansę na osiągnięcie sukcesu. W takim artykule zajmiemy się tymi dwoma pojęciami, jakie są coraz bardziej popularne.

Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w warunkach przemysłowych większą efektywność maszyn

Kurtyny bezpieczeństwa
Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku newralgicznych zadań w branży przemysłowej, a także w czasie ważnych akcji ochronnych najważniejszą rolę odgrywa bezpieczeństwo osób i mienia. W tym zakresie wykorzystuje się skuteczne rozwiązania, jakich kluczowym zadaniem jest 100% kontrola i zapewnienie bezpieczeństwa do czasu usunięcia niebezpieczeństwa. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym zakresie są między innymi optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Przeróżne profesje - inne wymiary ryzyka zawodowego

amerykański banknot
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Banałem jest stwierdzenie, że dowolny człowiek jest inny, posiada inne opcje, w jednej płaszczyźnie się odnajdzie, by w drugiej najzwyczajniej w świecie polec. To zwyczajne co więcej nie da się mieć aż do siebie skargi, że w czymś jesteśmy po prostu słabsi. Są acz ludzie, którzy odnajdują się w trudnych sytuacjach, a wyznacznikiem tego jest ich praca zawodowa. Tak, praca pokazuje istotę człowieka, a te trudne specjalizacje zawodowe mają to do siebie, iż wymierzają faktycznie mocnych psychicznie ludzi. Jakie to zawody?