Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Typy podatków za wynajem mieszkania.

mieszkania warszawa wilanów
Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Podatki w naszym kraju są nieco zagmatwane. Można rzec, iż praktycznie płacimy je od wszystkiego. Też posiadacz mieszkania wynajmowanego powinien płacić podatek za najem. Ma on jednakże możliwość wyboru formy opodatkowania, co wpływa na wielkość obciążenia. Jednakże takie prawo posiadają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie najmu.

Nie rozliczyłeś się dotychczas z dochodów uzyskanych w poprzednim roku

Nie ma co się ociągać, bo czas nas goni. Zwłaszcza, że nie okazuje się to skomplikowane zadanie i z pewnością dasz sobie radę z tym doskonale i szybko, nie opuszczając nawet z domu.

Kto musi złożyć roczną deklarację podatkową PIT 2017

Obliczenia podatkowe
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Termin, forma i czas składania deklaracji podatkowej mogą być ambarasem podatnika. Trzeba zatem mieć pojęcie, czy niewielkie przychody i płace także zmuszają do rozliczenia rocznego? Do kiedy powinniśmy dostarczyć roczny PIT 2017? Kłopotem może być też dobór formy - zatem czy musimy deklarację dostarczyć papierowo, wysłać pocztą czy może elektronicznie.

Wybór właściwego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

akt - firma
Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do uzyskania dofinansowania jest jeszcze trudniejsza, chociażby ze względu na słabą zdolność kredytową lub brak historii kredytowej.