Subscribe to:
Syndicate content
warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/alphapro.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Typy podatków za wynajem mieszkania.

mieszkania warszawa wilanów
Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Podatki w naszym kraju są nieco skomplikowane. Można rzec, że praktycznie płacimy je od czegokolwiek. Też posiadacz lokalu mieszkalnego najmowanego powinien płacić podatek za najem. Posiada on jednak prawo wyboru rodzaju opodatkowania, co wpływa na wysokość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo mają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.

Nie rozliczyłeś się dotychczas z dochodów uzyskanych w poprzednim roku

Nie ma co się ociągać, bo czas nas goni. Zwłaszcza, że nie okazuje się to skomplikowane zadanie i z pewnością dasz sobie radę z tym doskonale i szybko, nie opuszczając nawet z domu.

Kto musi złożyć roczną deklarację podatkową PIT 2017

Obliczenia podatkowe
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Termin, forma a także czas składania deklaracji podatkowej mogą być kłopotem podatnika. Musimy zatem wiedzieć, czy niewielkie dochody i płace także zmuszają do rozliczenia rocznego? Do kiedy powinniśmy oddać roczny PIT 2017? Kłopotem może być też wybór formy - czyli czy należy deklarację złożyć papierowo, posłać pocztą czy może elektronicznie.

Wybór właściwego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi problem dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji ale także małych firm.

akt - firma
Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji jak i firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. W kontekście startupów droga do uzyskania dofinansowania jest jeszcze bardziej skomplikowana, chociażby ze względu na słabą zdolność kredytową lub brak historii kredytowej.