Leasing

Fachowość powodzeniem każdego biura rachunkowego.

Prowadząc działalność nie zawsze posiadamy czas a już na pewno ochoty na prowadzenie księgowości. Zresztą w większości z nas po prostu się na tym nie zna. Stąd też dążymy do znalezienia dobrej a także rzetelnej firmy trudniącej się zarządzaniem całej księgowości. Jednakże, żeby pojąć jak to wygląda, zanurzmy się ciut w specyfikę owego fachu.

Nauka i szkolenia biznesowe

Zakupy grupowe i z gazetek promocyjnych – idealne dla łowców okazji

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to przedsiębiorcy działający właściwie we wszystkich branżach na rynku na wszelkie istniejące sposoby usiłują przyciągnąć naszą uwagę i zagwarantować nam możliwie najwięcej atrakcyjnych możliwości. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bo przecież jest to dla nich właściwie jedyny możliwy sposób na to, aby być w stanie konkurować ze wszystkimi innymi firmami.

Leasing

Ciekawe usługi marketingowe odnoszące się do relacji z nabywcami usług

W dobie naszych czasów marketing zachwyca wieloma nietypowymi metodami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Warto przyjrzeć się głównie najnowszym rozwiązaniom, które odnoszą się do niezawodnych technologii. Bez wątpienia osoby niezorientowane w tej branży będą dość zaskoczone, jak dużo możliwości jest powiązanych z przykładowymi środkami o specyfice marketingowej.

Windykacja

Gruntowne regulacje systemu podatkowego dla właścicieli przedsiębiorstw

Prowadząc własną firmę pamiętać należy o wszystkich formalnościach dotyczących rozliczeń za dany okres czasu. Jednym z systemów takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Opiera się ona na zasadzie, że w księgach rachunkowych należy uwzględnić wszelkie przychody, osiągnięte w danym roku rozliczeniowym. Wedle tej regulacji dochody zatwierdza się w czasie ich wystąpienia, a nie dopiero po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Na przykład w sytuacji, gdy posiadacz przedsiębiorstwa uzyskał formalnie dochód pod koniec grudnia 2015 r, lecz środki pojawiły się na koncie dopiero na początku stycznia 2016 r. Taki przychód, jak głosi zasada memoriałowa, jest wliczany do roku 2015.

Windykacja

Kilka mających znaczenie słów na temat podatków w naszym kraju

W 1997 roku zastosowano w Polsce ustawę na temat ordynacji podatkowej. Narzuca ona obowiązek płacenia podatków chociażby przez osoby fizyczne. Jakie to są podatki? Kwestia podatkowa, jaka dostępna jest w Polsce nakłada konieczność płacenia podatków przez wszystkich. Podatek, który muszą płacić obywatele to obowiązek wnoszenia opłat od osiągniętych przez podatnika dochodów. Podatnikiem jest każdy z nas, jeżeli więc uzyskujemy legalne dochody powinniśmy od tej stawki odprowadzić podatek.