Windykacja

Zakupy grupowe i z gazetek promocyjnych – idealne dla łowców okazji

Urodziliśmy się w czasach, kiedy to przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność w dosłownie wszystkich branżach na rynku na wszystkie istniejące sposoby usiłują nas sobą zainteresować i zapewnić nam jak najwięcej atrakcyjnych możliwości. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bo przecież jest to dla nich właściwie jedyny możliwy sposób na to, aby być w stanie skutecznie pokonać konkurencję, jaka w każdej branży jest obecnie bardzo mocna.

Windykacja

Gruntowne regulacje systemu podatkowego dla właścicieli przedsiębiorstw

Prowadząc własną firmę pamiętać należy o wszystkich formalnościach dotyczących rozliczeń za dany okres czasu. Jednym z systemów takiego rozliczenia, jest to zasada memoriałowa. Opiera się ona na zasadzie, że w księgach rachunkowych należy uwzględnić wszelkie przychody, osiągnięte w danym roku rozliczeniowym. Wedle tej regulacji dochody zatwierdza się w czasie ich wystąpienia, a nie dopiero po otrzymaniu wpłaty czy przelewu. Na przykład w sytuacji, gdy posiadacz przedsiębiorstwa uzyskał formalnie dochód pod koniec grudnia 2015 r, lecz środki pojawiły się na koncie dopiero na początku stycznia 2016 r. Taki przychód, jak głosi zasada memoriałowa, jest wliczany do roku 2015.

Leasing

Ciekawe usługi marketingowe odnoszące się do relacji z nabywcami usług

W obecnych czasach marketing zachwyca wieloma efektywnymi metodami, obok których nie można przejść obojętnie. Należy przyjrzeć się głównie najnowocześniejszym rozwiązaniom, które nawiązują do niezawodnych technologii. Na pewno osoby niezorientowane w tej branży będą bardzo zaskoczone, jak dużo możliwości wiąże się z przykładowymi środkami o specyfice marketingowej.

Windykacja

Kilka mających znaczenie słów na temat podatków w naszym kraju

W 1997 roku zastosowano w Polsce ustawę na temat ordynacji podatkowej. Narzuca ona obowiązek płacenia podatków chociażby przez osoby fizyczne. Jakie to są podatki? Kwestia podatkowa, jaka dostępna jest w Polsce nakłada konieczność płacenia podatków przez wszystkich. Podatek, który muszą płacić obywatele to obowiązek wnoszenia opłat od osiągniętych przez podatnika dochodów. Podatnikiem jest każdy z nas, jeżeli więc uzyskujemy legalne dochody powinniśmy od tej stawki odprowadzić podatek.

Leasing

Fachowość powodzeniem każdego biura rachunkowego.

Prowadząc działalność nie zawsze mamy czas a tym bardziej ochoty na prowadzenie księgowości. Zresztą większość z nas zwyczajnie się na tym nie zna. Stąd też szukamy świetnej oraz godnej zaufania firmy zajmującej się zarządzaniem całej księgowości. Natomiast, by zrozumieć jak to wygląda, zagłębmy się troszkę w rodzaj tego fachu.