Przezorny zawsze ubezpieczony

Zastanawiałeś się czasem jak dużo danych posiadasz i co by było, gdybyś je utracił? Czy ich utrata nie zaburzyłaby funkcjonowanie Twojego biznesu? Musimy wiedzieć, że komputery, laptopy oraz inne urządzenia ulegają awariom. Możemy paść ofiarą kradzieży lub po prostu zgubić urządzenia z naszymi danymi. Czasami mają również miejsce momenty w których tracimy dane z powodu własnego niedopatrzenia tudzież pomyłki innych osób. A wirusy komputerowe? Nierozmyślne upuszczenie laptopa? Niestety powyższe wypadki zdarzają się często, a odzyskanie danych jest bardzo kosztowne a czasami niewykonalne.

komputery

Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com

Windows 8 udostępnia pomocne narzędzie przeznaczone do wykonywania kopii zapasowych plików.

Zaabsorbował Cię opisywany w tym miejscu temat? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – więcej przeczytasz w treści (https://mechanika-service.com/wozki-widlowe).

Jeżeli jednak po raz pierwszy raz mamy do czynienia z nowym oprogramowaniem Microsoftu, możemy skorzystać z pomocy internautów, którzy w sieci sugerują jak wykonać kopie zapasowe dla Windows. Tworzenie kopii zapasowej w Windows 8 zostało dosyć znacznie zmienione w porównaniu do dotychczas dostępnych wersji systemu Microsoft. Co ważne pomysł poszedł w dobrą stronę , w związku z czym spotkał się z aprobatą.

Utworzenie kopii zapasowej nie powinno być jednorazową czynnością – backup plików Windows powinniśmy przeprowadzać systematycznie, w celu by posiadać zachowaną kopię wszystkich plików, które cyklicznie wchodzą w nasze posiadanie. Na rynku dostępnych jest sporo programów – zarówno komercyjnych jak i bezpłatnych, które sprawiają, że czynności te nie są trudne w przeprowadzeniu. Ponieważ internet jest dziś powszechny jak nigdy, dobrym rozwiązaniem okazała się możliwość przetrzymywania danych w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku twardym.

backup danych

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Synchronizacja plików w chmurze daje nam dostęp do swoich danych właściwie z każdego miejsca na ziemi, co usprawnia naszą pracę. Warto uświadomić sobie, że backup plikówważny jest nie tylko w instytucjach państwowych, lecz również w życiu prywatnym. Każdy z nas coraz częściej korzysta z komputera przechowując na nim zdjęcia z wakacji czy sprawdziany. Naiwnością jest wierzyć, że nasz komputer będzie zawsze bezpieczny.