Jak odszukać dobry portfel spełniający nasze oczekiwania?

Pieniądze, karty kredytowe i karty klubowe – te wszystkie przedmioty trzeba gdzieś pomieścić. Najoptymalniejszym sposobem na to jest portfel. Jak widać, wszystko jasne, portfel jaki jest każdy widzi, aczkolwiek pozory mylą, bo dostępnych jest tak dużo portfeli, że można się zdziwić. Możemy wybrać portfele skórzane czy portfele materiałowe, a to dopiero wstęp do naszej oferty.

Portfel

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Ogólna zasada jest taka, iż zależnie od stylu bycia, od statusu społecznego czy zwykłego przekonania wewnętrznego znajdujemy dobry dla nas portfel. Jeśli przykładowo często się posługujemy kartą kredytową, zaś podczas codziennych zakupów zazwyczaj płacimy bilonem to najlepszym rozwiązaniem będzie portfel bilonówka. Najistotniejszą zaletą tego modelu jest bardzo łatwy dostęp do drobniaków.

Rozumiemy przecież sytuacje, kiedy nie możemy znaleźć grosza, czy dwóch, w portfelu bilonówce po otwarciu wszystkie drobniaki są od razu widoczne. Wbrew powszechnej opinii nie jest to portfel typowo dla pani, dostępne są również modele dla panów. Jeśli szukamy czegoś w podobnym rodzaju, jak nie chcemy bilonówki, dobrym rozwiązaniem będzie portfel podkówka (funkcjonalne bilonówki).

Dla lubiących sport najbardziej odpowiednim będzie model sportowy . Wykonane z nylonu lub codury, spotyka się także portfele sportowe ze skóry, ale raczej rzadko. Zresztą, skóra kiepsko pasuje na taki model, więc jest to raczej wyjątek niż reguła. Generalnie, sportowy portfel spodoba się nie tylko sportowcom, lecz także miłośnikom luźnego stylu, noszą się swobodnie, nie dopełniają garniturów i innych oficjalnych ubrań.
Jedno z bardziej zaskakujących stwierdzeń mówi, że szczytem głupoty jest kupno portfela za ostatnie pieniądze… Coś w tym jest, jednak istnieje inna niezbyt rozsądna rzecz: kupno nijakiego portfelu, z kiepskich materiałów, takiego, co wytrzyma przez krótki czas i będzie trzeba rozejrzeć się za nowym. Dlatego warto pamiętać, że najczęściej portfele robione są z materiałów, jak: skóra, nylon, skóra „ekologiczna”, cordura, bawełna czy poliester (portfele materiałowe). Jeśli znajdziesz portfel wykonany z innego materiału, nie możesz być pewny, jak długo się nie zepsuje.