Podstawowe zasady przy wyborze odpowiedniej sali na realizację dla klientów albo pracowników.

Szkolenia coraz częściej przeprowadza się poza siedzibą firmy, niekiedy w dość dużym oddaleniu od niej. Niekiedy wynika z tego, że w firmie najzwyczajniej nie będzie miejsca, żeby pomieścić komplet szkolących, a czasami zwyczajnie będzie to połączone z wyjazdem integracyjnym.

sala konferencyjna na szkolenie

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej na szkolenia wybiera się nieduże, ciche hotele zlokalizowane daleko od cywilizacji, w których można dodatkowo przeprowadzić ciekawe gry terenowe. W praktyce wszystko zależeć będzie w dużym stopniu od oczekiwanych celów, ale także budżetu, jaki będzie się chciało na to przeznaczyć – . Podstawową sprawą w czasie wybierania sali na konferencję lub szkolenie musi być jej wybranie do ilości uczestników. Tu wielu organizatorów popełnia błąd i albo decyduje się na za duże sale, w których trudno będzie się skupić, lub za małe, z trudem mieszczące komplet uczestników. Żadna z tych sytuacji nie jest dobra, na szczęście w większości dużych miast sale szkoleniowe Gdańsk są dostępne w takiej liczbie, że przy jakiś chęciach coś interesującego można będzie znaleźć.

Istotną kwestią podczas wyboru sali jest jej wyposażenie. Niestety tu także wielu organizatorów robi błędy, nie kontrolując wszystkiego wcześniej, tylko ufając w obietnice właścicieli.

szkolenie w sali konferencyjnej

Autor: Silicon Beach Training
Źródło: http://www.flickr.com

I w takim przypadku okazuje się nagle, że systemy audio video nie działa tak jak trzeba, brakuje rzutnika czy tablicy lub siedzenia są za twarde, żeby można było na nich siedzieć przez kilka godzin. Podczas dłuższych szkoleń warto zapewnić jakieś zaplecze gastronomiczne, solidny lunch po kilku godzinach z pewnością da uczestnikom siły na dalsze uczestnictwo i zdobywanie nowych umiejętności. Niekiedy szkolenia trwają więcej niż dzień, jeżeli coś takiego będzie miało miejsce, to najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie jakiegoś centrum mieszczącego się w hotelu. Można w nim będzie przeprowadzić cały cykl szkoleniowy, a w razie konieczności wynająć noclegi dla uczestników. Przy dobrym zaplanowaniu wszystkiego i dopilnowaniu spraw, o jakich było wspominane, raczej każde szkolenie przygotowywane w taki sposób powinno się udać.