A może sklep internetowy?

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt by nie pomyślał nawet jak szybko rozwinie się handel w internecie. Aktualnie sprzedaje się wszystko co tylko można sobie wyobrazić. I nie ważne czy to rzeczy małe czy duże, dla sprzedawców nie ma to najmniejszego znaczenia, po prostu liczy się konsument. A klient jak wiadomo – nasz pan. Dziś coraz trudniej wpaść na dobry czyli nietuzinkowy pomysł i zacząć sprzedawać coś z sukcesem. Jeśli nie trafi się w lukę na rynku, to trzeba będzie stoczyć wojnę z najsilniejszymi, aby sprzedać swój asortyment. A sprzedawać może każdy.

Bezpieczne zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock
Założenie sklepu internetowego jest sprawą o tyle łatwą, że przy niewielkim nakładzie pracy w ciągu kilku dni możemy ruszać z interesem.

Zapraszamy – naciśnij tutaj naklejki foliowe i przeloguj się na inną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeże oraz interesujące artykuły.

I co istotne, obsługa takiego serwisu online na początku przynajmniej, wymaga tylko jednej osoby. Wcześniej trzeba jednak sobie wszystko dobrze zorganizować. Po pierwsze, potrzebny będzie system na którym będzie opierał się nasz sklep internetowy. I tutaj należy dobrze poszukać w sieci.

Jednak wcześniej zacznijmy od początku. Zakładając sklep internetowy, musimy mieć jakiś sprzęt. Gdy wolimy pracować na miejscu albo w swoim biurze, wybierzmy komputer stacjonarny. Kiedy jednak wolimy być mobilni, powinniśmy zdecydować się na laptopa (laptopy od MSI). Kupując komputer, pamiętajmy, aby zwrócić uwagę, że ma nam służyć przede wszystkim do prac (zobacz program do fakturowania) biurowych. Po co nam zatem specjalistyczny sprzęt dla graczy? Ale też nie decydujmy się na najtańszy i najprostszy. Przede wszystkim zadbajmy o obecność porządnej karty graficznej. Przecież będziemy publikować zdjęcia naszych produktów. Właśnie, fotografie. Z całą pewnością, powinniśmy być w posiadaniu dobrego aparatu fotograficznego (więcej zobaczysz tu: polecany link). Nie oszczędzajmy na nim. Klienci mają zobaczyć ładne i wyraźne zdjęcia. Bo inaczej kto zdecyduje się na zakup w naszym internetowym sklepie?

Wróćmy do sprawy systemu naszego sklepu internetowego. Wybór jest wielki, każdy system ma swoje większe lub mniejsze wady i zalety, nic nie jest doskonałe, dlatego warto poświęcić czas na analizę. Musimy wiedzieć czy będziemy wprowadzać dużą czy małą ilość produktów, jak duża baza danych będzie nam potrzebna, czy chcemy zaglądać w kod źródłowy strony, jaki transfer nam wystarczy? Na te i inne pytania z pewnością odpowiedzą nam właściciele systemów, którymi się interesujemy. Zawsze chętnie służą nam pomocą, aby wybór był jak najbardziej właściwy.

Jakie są dalsze kroki Oczywiście, wybór domeny i tutaj możemy również napotkać schodki, gdyż na dzień dzisiejszy trzeba wykazać się nie lada oryginalnością, aby znaleźć domenę, przede wszystkim wolną, oryginalną i łatwą do zapamiętania. Tutaj oczywiście ile osób, tyle pomysłów, dlatego warto pogadać ze wspólnikiem, kolegami, koleżankami czy rodziną. Ten ktoś wcale nie musi znać się na zasadach działania sklepu w internecie, tylko mieć po prostu pomysł. Domena, która łatwo wpada w ucho i migiem jest zapamiętywana to już mały sukces. Dlatego i w tym momencie planowania interesu, warto poświęcić się i wysilić szare komórki.

Zatem mamy już domenę, posiadamy już system, który stoi i jest stabilny. No to czas na wprowadzanie asortymentu. Teraz czeka nas żmudna praca, ale ta praca akurat przynosi efekty. Każdy przedmiot, który jest dokładnie opisany, wzbudzi zainteresowanie użytkownika. Dlatego grafiki, dokładne opisy, odpowiednia kategoria i cena to podstawa w takim sklepie internetowym. Wszystkie te procesy składają się w całość, która buduje funkcjonalny i dobrze rokujący sklep online.