Innowacyjny towar skarbowy na rynku – czym jest lokata bezkarna?

Dziś na rynku finansowym mamy do czynienia z istotnie morzem rodzajów przeróżnych lokat. Wśród nich możemy przytoczyć przykładowo lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z dużym funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, które cieszą się wielką renomą ze względu na brak podatku Belki i wiele innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Typów lokat jest więc naprawdę masa, do tego wszystkiego dochodzą też typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek przez cały okres trwania lokaty, niezależnie od wielkości stopy procentowej na rynku) i zmienne (zmienne naliczanie odsetek w zależności od wielkości stopy procentowej na rynku).

Podoba Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę oc przewoźnika umownego pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Niemniej dziś coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest ta inwestycja oraz na czym polega?

Ten nowy produkt finansowy jest dziś oferowany przez coraz więcej placówek bankowych. Nim jednak zdecydujesz się na założenie zalecanej obecnie lokaty (więcej na tej stronie) bezkarnej warto dowiedzieć się co kryje w sobie jej miano. Lokata bezkarna jest współcześnie uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku walutowym. Dlaczego? Gdyż jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

wyłączna lokata terminowa, której zerwanie przed czasem nie grozi stratą odsetek. Do tej pory zakończenie każdej lokaty przed czasem, niezależnie od jej typu, jednoczyło się z utratą naliczonych odsetek.

Rzecz jasna nie traci się własnego wkładu, jednakże zarobione odsetki przepadają. Poniektóre banki proponowały wprawdzie lokaty, w jakich w czasie zerwania przed czasem traciło się nie całość, ale na przykład jedną część otrzymanych odsetek, jednakże jedynie lokata bezkarna umożliwia uchowanie każdych nazbieranych odsetek – rodzaje lokat. Lokata bezkarna jest oferowana przez banki na przeróżnych zasadach, zatem jeżeli intryguje Cię jej założenie to należałoby zaznajomić się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa zdoła albowiem mieć inne wytyczne obowiązujące podczas założenia lokaty bezkarnej, na przykład inną wysokość kwoty minimalnej czy też inną maksymalną sumę lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*