Wypadek komunikacyjny – okoliczność, na którą nie ma się wpływu a może przydarzyć się każdemu i za którą można starać się o odszkodowanie.

Jedną z rzeczy, której boi się każdy obywatel, ale stara się o niej nie myśleć są różnego rodzaju wypadki. Każdy człowiek słyszał bądź zna jednostkę, której niestety wydarzył się jakiś wypadek. Wtedy każdy myśli oby jemu czy też bliskiej mu osobie nigdy nie wydarzyło się coś takiego. Niestety jest to sytuacja, na którą nie zawsze posiada się wpływ.

po wypadku samochodowym

Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Wypadki mogą wydarzyć się każdemu

Wypadki są takim rodzajem zdarzeń które ma się świadomość, że są, ale rozmyśla się o nich dopiero wtedy, gdy się przytrafią. Wyróżnia się kilka rodzajów wypadków ze względu na miejsce zdarzenia od wypadków w mieszkaniu, w pracy po wypadki drogowe.

Sądzisz, że niniejszy wpis jest ekscytujący? Kliknij dodatkowo ten wiarygodny serwis (http://kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne/obsluga-wspolnot-mieszkaniowych) – to niezwykle warte uwagi źródło informacji na taki temat.

Te ostatnie są najczęstszym gatunkiem wypadków, jakie dotykają obywatela. Wypadek komunikacyjny to zajście w ruchu naziemnym, lotniczym czy również wodnym, w którym udział wziął przynajmniej jeden pojazd oraz w efekcie, którego pozostała wyrządzona szkoda na osobie lub majątku osób, które w nim uczestniczyły . Powodów wypadków drogowych jest wiele zaczynając od zbyt szybkiej jazdy po prowadzenie środków lokomocji pod wpływem alkoholu albo innych używek poprzez nierespektowanie norm ruchu drogowego.

Ubieganie się o odszkodowanie

W skutek wypadku transportowego bardzo często dobiega do uszkodzeń ciała albo ubytku na zdrowiu jednostek, które w nim uczestniczyły. Mają one w takiej sytuacji prawo do ubiegania się o odszkodowanie (polecamy wpis blogowy związany z – ile czasu od wypadku mam na złożenie wniosku o odszkodowanie) za wypadek komunikacyjny. Jest ono uiszczane przez asekuranta sprawcy wypadku. Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny zawiera pokrycie opłat związanych z terapią (zakupem leków oraz ortopedycznych środków), zabiegami medycznymi, rehabilitacją a także kosztów dotyczących potrzeby przebywania pod pieczą osoby trzeciej.

Znaczy to, że odszkodowanie to ma być rekompensatą za zaznanie przez jednostkę poszkodowaną uszczerbku na zdrowi. Jego wielkość nie może jednakże przekraczać wydatków, które faktycznie były poniesione przez osobę poszkodowaną w następstwie wypadku. Oprócz odszkodowania za wypadek komunikacyjny ubiegać się można także o uzyskanie zadośćuczynienia za zaznane obrażenia fizyczne i psychiczne w wyniku wypadku. Ma ono na celu uśmierzenie szkodliwych doznań osoby poszkodowanej, które wystąpiły lub mogą w przyszłości wystąpić.

Więcej dowiesz się na .