Krótki przegląd najbardziej popularnych kredytów oraz pożyczek udzielanych przez banki

Instytucje finansowe oraz banki oferują bardzo dużą różnorodność najróżniejszych pożyczek i kredytów. Największą popularnością się cieszą zwykłe kredyty gotówkowe, bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń, i ich też będzie największa ilość w ofercie. Gotówkowe pożyczki można zawierać na bardzo różne okresy czasowe, od paru miesięcy do nawet kilku lat. Jest parę banków, które dają możliwość pożyczenia pieniędzy nawet na siedem lat, lecz zdecydowanie najwięcej klientów decyduje się na okres do maksymalnie dwóch lat.

Jeśli chodzi o kwoty możliwe do pożyczenia, to ich wysokość uzależniona jest od czasu spłaty i zdolności kredytowej, lecz rzadko kiedy da się pożyczyć więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeśli poszukujesz zbliżonych danych na opisywany wątek, to również rzuć okiem na pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Minusem pożyczek gotówkowych są dość wysokie koszty obsługi, czyli prowizji i odsetek.

Niestety jeśli bank nie będzie miał tutaj żadnych zabezpieczeń dla pożyczek, to ponosi większe ryzyko, a to przekłada się bezpośrednio na wielkość opłat. Rzecz jasna i wśród tego typu produktów można znaleźć interesujące oferty, na przykład pożyczki oddłużeniowe z reguły będą miały dość rozsądne oprocentowanie.

Jednak zdecydowanie najkorzystniej będą pod tym względem wyglądać najróżniejsze pożyczki i kredyty pod hipotekę nieruchomości. Po pierwsze przy nich jest możliwy znacznie dłuższy okres udzielenia, które może nawet sięgać dwudziestu pięciu lat. Także możliwe do otrzymania kwoty są dużo wyższe, w wielu bankach będzie to nawet sześćdziesiąt procent całkowitej wartości lokalu.

Wynika to z tego, że przy takich produktach finansowych zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw mieszkania jest wpis do hipoteki. Czyli po udzieleniu kredytu bank zostaje współwłaścicielem lokalu i jeżeli się okaże, że kredytobiorca przestanie spłacać swoje zobowiązania, to mieszkanie może zostać mu odebrane i sprzedane.

Przez takie zabezpieczenie dużo korzystniejsze są też warunki udzielania takich pożyczek oraz kredytów. Lecz jest przy tym wszystkim jedna niedogodność, to znaczy dużo bardziej skomplikowane zasady udzielenia, które się na przykład wiążą z obowiązkiem dostarczenia wymaganych dokumentów o lokalu.