Nauczanie jako nowa gałąź rynku – finanse i możliwości ich zarabiania.

Dzisiejszy rynek szkoleń bardzo mocno się rozbudowuje, w niedługim czasie może stać się jedną z wiodących gałęzi biznesu. Kursy zawierają w sobie różne dziedziny wiedzy i umiejętności od przygotowywania posiłków po złożone analizy statystyczne, istotną jego częścią są też szkolenia z negocjacji oraz zarządzania projektami. Przeanalizujmy te ostatnie.

certyfikat

Autor: priceminister
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z rodzajów zarządzania projektami jest PRINCE2, czyli Projects In Controlled Environments, to metodyka zarządzania i sterowania projektami różnego rodzaju i gabarytów. Można ją stosować zarówno w ogromnych międzynarodowych korporacjach jak i w niedużych przedsiębiorstwach. Najpierw był to zbiór najskuteczniejszych praktyk, czy tez procedur do managmentu projektami informatycznymi (został stworzony w Wielkiej Brytanii, co ciekawe prawa do niego ma właśnie Korona Brytyjska), nieco później metodyka ta przeniosła się poza sferę IT. Sam PRINCE2 – zobacz ten link opublikowany został w 1996 i od od tego czasu jest stosowany i udoskonalany w wielu krajach/ PRINCE2 daje możliwość podzielenia projektu na mniejsze i łatwiejsze do zarządzania części.

Chcesz przeczytać coś podobnie interesującego? Super, ta strona www upadłość s.p. z.o.o. na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz tam dużo podobnych informacji.

Obecnie jest stosowany coraz szerzej na gruncie krajowym. Projekt opaty o PRINCE2 musi zawierać najmniej dwa etapy zarządcze: inicjowanie projektu i realizację projektu. Metodyka ta jest skupiony na biznesowych aspektach projektu, daje możliwość skutecznego zamknięcia projektu w przydzielonym czasie. PRINCE2 gwarantuje wysoki poziom wypracowanych celów i umożliwia zachowania kontroli nad ogółem projektu. Jest to jeden z lepszych standardów dla organizacji biznesu, niemniej jego zastosowanie zajmuje dużo czasu, stąd potrzeba zaangażowania osoby, a najlepiej firmy, która przeszkoli członków zespołu w tematyce PRINCE2.

prince2

Autor: Oliver Tacke
Źródło: http://www.flickr.com

Kursy są najczęściej prowadzone przez osoby znakomicie zorientowane w tematyce i skuteczne, jednak, jak i przy innych kontaktach biznesowych, warto sprawdzić referencje danej firmy. Szkolenia z negocjacji są pod tym względem bardziej skomplikowane. Negocjacji może uczyć każdy, dlatego, należy zwrócić tu szczególną uwagę na wykształcenie, kompetencje i doświadczenie osoby, która reklamuje swoje usługi. Kursy z negocjacji najlepiej zamawiać u doświadczonych firm szkoleniowych specjalizujących się w tematyce biznesowej, najlepiej, by prowadzący szkolenia mieli doświadczenie we współpracy z klientem korporacyjnym np. psychologowie biznesu. Przed podpisaniem umowy warto umówić się na wstępny pokaz szkolenia (np. na ), a przede wszystkim należy zaznajomić się z jego tematykę przed złożeniem podpisów. Co więcej należy wziąć udział w ćwiczeniach przeznaczonych dla pracowników (nawet w roli egzaminatora), by sprawdzić poziom merytoryczny i poziom zaangażowania danego przedsiębiorstwa.

Rynek szkoleń będzie stale się rozwijał, bo zawsze będą istnieć ludzie, którzy będą chcieli się uczyć. Zawsze jednak pozostanie pytanie o kompetencje nauczycieli, dlatego należy zwrócić uwagę na coraz częściej pojawiające się rankingi firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*