Zalety i wady zostania freelancerem

Programiści są teraz jedną z takich grup zawodowych, które bez cienia wątpliwości mogą być usatysfakcjonowane z własnej sytuacji. Przecież panuje wielki popyt na usługi programistyczne. Jeżeli faktycznie jesteśmy dobrymi programistami, dostanie dobrej pracy jest wyłącznie formalnością.

freelancer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
No dobrze, ale pomyślmy czy w istocie pragniemy na na tę chwilę pójść do biura, a więc każdego dnia wstawać rano i jechać do pracy, która bądź co bądź może być po pewnym czasie utrapieniem, czymś czego nie bardzo lubimy? Chociażby tak zwane wypalenie zawodowe niekorzystnie wpływa na ludzi.

A może bycie freelancerem jest w przypadku naszej osoby o wiele bardziej wskazane? Zwróćmy uwagę, że bądź co bądź freelancer ma pod niektórymi względami fajniejszą sytuację, ale nikt nie powiedział, iż bycie freelancerem składa się tylko z superlatyw. Co jak co, ale chociaż takowe rozwiązanie ma sporo większą liczbę atutów, to jednakże o minusach również warto napisać. Np. nie mamy całkowitej pewności, że nie będziemy skarżyli się na brak wystarczającej ilości zleceń. Bardzo różnie na rynku IT bywa.

ekscytujący wpis? Jeżeli tak myślisz, to bez wahania kliknij tutaj, ponieważ na pewno warto zobaczyć tu inne podobne posty.

Także trudno nie dostrzec, iż jakby nie patrzeć freelancerom trudniej zmotywować się do działania, ponieważ kiedy nie mają nad sobą kierownika, często odkładają wszelkie działania na ostatnią chwilę. Później na nieszczęście gonią terminy. Jednakowoż naprawdę proszę nie myśleć, że freelancerka to coś złego. Wręcz odwrotnie!

programista

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Czyli praca freelancer sprawia, iż jesteśmy wreszcie wolnymi ludźmi. Możemy pracować nad najróżniejszymi projektami, przecież jako freelancerzy ogólnie cały świat stoi przed nami otworem. Wiadoma kwestia, ciężko o istotnie piekielnie interesujące zlecenia, lecz w żadnym przypadku nie będziemy ślęczeli wyłącznie nad jednym nudnym projektem.

Doceńmy również to, że jeśli mamy taki cel, mamy okazję programować nad Bałtykiem, na Sycylii czy w Tajlandii. W szczególności biedne azjatyckie państwa są fantastycznymi przystaniami dla programistów, którym mocno zależałoby na tym by móc programować w raju. Taka powiedzmy Tajlandia jest tania, więc jeśli nawet nie mielibyśmy zbyt wielkiej kasy, tak czy siak mielibyśmy możliwość utrzymać się na całkiem dobrym pieniądze. Powinniśmy szczegółowo przemyśleć swoją karierę zawodową, sprawdź oferty na , niektórzy programiści są urodzonymi freelancerami, jednak dużo osób kompletnie się do tego nie nadaje.