Dobra lokalizacja firmy to gwarancja sukcesu

Jedną z pierwszych czynności, które wykonują nowi przedsiębiorcy jest wybór lokalizacji, która zapewni dostęp do kapitału ludzkiego oraz dobrze wpłynie na wizerunek firmy. Taki adres należy podać do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej jako główne miejsce wykonywania działalności gospodarczej.

Stanowisko pracy

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę charakter prowadzenia biznesu, może to być wynajęty lub własny lokal użytkowy. Według przeprowadzonych badań rynkowych miejscem prowadzenia własnej firmy jest z reguły wynajęty lokal. Dlaczego tak chętnie przedsiębiorcy wybierają taką opcję?

Decydując się (po zbadaniu zdolności kredytowej) na własne lokum, rozum podpowiada nam, że zamiast comiesięcznych zobowiązań, stosowniej będzie spłacać kredyt. Jednak co w chwili kiedy obecnie wystarczające biuro o powierzchni 100 mkw. po czasie okaże się zbyt małe? Jeżeli prowadzona działalność rozwinie się, a dodatkowi pracownicy okażą się koniecznością? Na rozkwit firmy składa się obecnie sporo czynników, które ciężko przewidzieć. Biura na wynajem oszczędzą nam owych stresujących sytuacji.

Wynajem powierzchni biurowych jest korzystny jeżeli najemca ma pewne wymagania i poszukuje lokalu o odpowiednich warunkach, np. z przeznaczeniem na restaurację lub dostosowany do świadczenia określonych usług.

To zagadnienie okazało się dla Ciebie ciekawe? Sprawdź także podobne strony www na ten omawiany wątek, które z pewnością są podobnie wciągające.

Wtedy zakup lokalu i zaadaptowanie może przekroczyć możliwości finansowe Właściciela w porównaniu z gotową ofertą na rynku nieruchomości.

Trzeba także przypomnieć o korzyściach finansowych najmu. Czynsz z tego tytułu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i tym samym zmniejszyć dochód do opodatkowania. Jeśli mowa o usytuowaniu podmiotu gospodarczego, to najlepiej, gdy jest nowoczesna, rozwijająca się i położona w okolicy terenów zielonych (przyczyniających się do wyostrzenia uwagi i lepszej efektywności pracy). Skorzystajmy zatem z ogłoszeń nieruchomości – lokali użytkowych do wynajęcia, zamieszczanych w sieci, a z całą pewnością znajdziemy miejsce, które będzie dogodne zarówno dla nas – właścicieli, jak i przyszłych klientów. Warto zainwestować w miejsce dla swojego przedsiębiorstwa, ponieważ będzie to zdecydowanie korzystna inwestycja w przyszłość całej firmy. Pamiętajmy, dobra lokalizacja, to gwarancja odniesienia sukcesu.