Czy rynek chiński wciąż jest atrakcyjny

Jeszcze parę lat temu możliwe było by sprowadzić coś z Chin oraz oczekiwać na naprawdę wysoką marżę. Dziś uległo to zmianie, a marża waha się w przedziale pięciu do dziesięciu procent, mimo to dobrze jest podjąć wyzwanie. Gdy będziemy mieć odpowiedni pomysł to z pewnością na tym zarobimy.

produkty z Chin

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że produkcja (zobacz zarządzanie produkcją szkolenia) w Chinach drożeje, to bez wątpienia trend nieodwracalny, jednak jest na tyle tania, że możemy sprowadzić produkty z Chin na niewielką skalę, aby sprzedać je zyskując na tym.

Przechodząc do meritum kwestii – ta praktyczna witryna (https://asmtechnology.eu/technologia/) prezentuje trochę odmienny punkt widzenia na tę problematykę, niż to jest opracowane w tekście, który w tym momencie czytasz.

Często właśnie korzystają na tym małe firmy. Na przykład sprowadzają dwa tysiące sztuk jednego produkty następnie sprzedają je przez kilka miesięcy przez internet, przez co są w stanie sporo zarobić. Jednocześnie, nie każdy kupiony artykuł przyniesie dużą sprzedaż. Jeśli chcielibyśmy, żeby powiodło się nam musimy sprawdzić rynek i znaleźć niszę.

Do takiej działalności wystarczający będzie już kapitał około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Musimy pamiętać, iż całościowy koszt importu to nie jedynie cena towaru, lecz też transport, cła czy inne dodatkowe kontrole. Jakie to są koszty, ile wynoszą? Bardzo ciężko odpowiedzieć na takie ogólne pytanie, ponieważ wszystko jest zależne od zamawianego towaru i jego ilości. Od tego zależy wysokość cła, cena transportu, a także pozostałe detale, dajmy na to ewentualna rewizja kontenera na granicy. Polscy właściciele firm najczęściej mają problem z wyborem odpowiedniego dostawcy, a na stronach B2B można natrafić na wielu oszustów. Ich sprawdzenie nie jest łatwe. Dobrze jest natomiast kształcić się w tym zakresie, bo w internecie można natknąć się porady w jaki sposób sobie z tym poradzić, oraz też jak działać na własną rękę. Jednakże jest to ciężkie, a jak w grę wchodzą większe pieniądze, to najlepiej zlecić odpowiednią kontrolę potencjalnego kontrahenta.

Taka firma przeanalizuje, czy chińska firma, jaka oferuje swoje usługi, faktycznie istnieje, czy ma odpowiednie licencje, i czy może zrealizować zamówienia pod kątem ilości jak również jakości. Dzięki temu nie ma potrzeby się obawiać, iż jakaś rzecz się nie powiedzie, że sprowadzony towar nigdy do nas nie dotrze. Szkoda na te próby naszych pieniędzy i czasu, najlepiej skorzystać z oferty profesjonalnych firm.