Czy warto otworzyć swoją spółkę?

Chcesz założyć firmę? Spotykasz swojego znajomego ze studiów i pytasz, czy warto to zrobić. On potwierdza twierdząc, iż nie ma się czego bać, że mniej zdolni od niego też próbowali i im się udawało, iż należy w końcu przejść na swoje, żeby się dorobić. Słuchałeś tego bardzo skupiony przytakując, lecz gdzieś z tyłu głowy pojawiła Ci się myśl: czy aby na pewno? To istotne, czy założenie i prowadzenie firmy w Polsce to naprawdę prosta sprawa.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, odrzekną chórem Ci, którym się powiodło. Przecież założenie działalności gospodarczej nie trwa tak długo jak kiedyś, łatwiej jest w dzisiejszych czasach się rozreklamować, poza reklama standardową, możesz zainwestować w coś lepszego, przykładowo w szyldy 3d czy panele przednie, jesteś w stanie aktywnie reklamować się w Internecie i docierać do większej ilości potencjalnych klientów, zwłaszcza, że dzisiaj łatwiej niż dawniej, dotrzeć do naszego najlepszego klienta.

Wręcz przeciwnie, wtrącają się do rozmowy Ci, którym się nie udało. Założyć firmę może i prosta rzecz, ale to wszystko, dalej już jest tylko pod górkę. Nie dość, że prowadzenie firmy to wysokie wydatki, to jeszcze stałe kontrole, analizowanie, traktowanie właściciela firmy, jak złodzieja. Niedobry to klimat, nie dziwie się, iż tylu młodych ludzi ucieka na Zachód.

Ten dwugłos w sprawie prowadzenia firmy nie jest niczym nowym i dziwnym. od zawsze bowiem zjawia się ktoś „za” i „przeciw”. Najistotniejsze to jednak przeanalizować rozsądnie opinie, aby zdobyć jak najbardziej obiektywną opinię. A kiedy to zrobimy może nam się ukazać dosyć bliski prawdy obraz. No więc, jak to naprawdę jest z tym prowadzeniem firmy w warunkach polskich? Zgadzając się z nastawionymi pozytywnie trzeba stwierdzić, iż jest lepiej jeśli mówimy o założeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, jednakże pozostałe zmiany zachodzą zbyt wolno i jakby niechętnie.

Pomimo zapewnień, iż będzie lepiej nie udaje się od lat zmniejszyć kosztów pracy, przez co firmy niechętnie oferują umowę o pracę. W zamian oferują umowy o dzieło, czyli tak zwane „śmieciówki”, które nic nie oferują – ani emerytury, ani składki zdrowotnej.

Ruszaj do meritum i przeczytaj na stronie (http://www.francraft.com/wdrazanie-tisax/) na przedstawiany wątek na odmiennych stronach – na pewno Cię pochłoną kompletnie. Sprawdź to teraz.

Niestety, w wielu przypadkach ciężko się dziwić właścicielom firm, gdyż opłacanie każdego pracownika pociąga za sobą bardzo duże koszty, szczególnie, że wiele zadań można zlecać na zasadzie: jest zadanie – jest zlecenie, tak więc niepotrzebny jest stały pracownik, za którego stale należy odprowadzać składki.