System BAC – szybkie tworzenie raportów i przegląd budżetów

Rozliczanie finansów należy do podstawowych i trudnych zarazem działań każdego przedsiębiorstwa. W tym rozeznaniu pomaga angielskojęzyczny system BAC, który pozwala na szybsze regulacje względem arkuszy kalkulacyjnych i efektywne rozliczanie się ze strategii budżetowych. Efekty pracy zespołowej dotyczą wszystkich stanowisk zarządzających, od prezesa po kierownika niższego szczebla.

ręka podająca kartkę papieru

Źródło: flickr.com
Analizy i raportowanie (strona internetowa tutaj) są długą i męczącą robotą, zwłaszcza, gdy praca rozkładana jest na różne projekty. Za miarodajnym systemem liczenia idą lepsze i celniejsze decyzje na każdym stopniu zarządzania w firmie. Księgowi widzą w systemie BAC odciążenie – skraca on czas weryfikacji wszelkich statystyk, celniej analizuje odchylenia od planów, daje większe prawdopodobieństwo na przekazanie kosztów w newralgiczne punkty. BAC usprawnia tryb pracy od samej góry, przez księgowość po wdrożeniowca średniego szczebla.
Wyniki obliczane i przekazywane przez system BAC rozdzielimy na te dotyczące całościowego budżetu oraz budżetów cząstkowych, przypisywanych od początku odpowiednim specjalistom. Eksperci twierdzą, że BAC daje ponad połowę większą efektywność budżetowania względem realizacji przez arkusze kalkulacyjne. System skupia parametry w jednym miejscu, zaś same arkusze są wielotematyczne i niemożliwe do szybkiego spojenia w jedną całość.

Autor: iStock.com
W BAC wszystko mamy w jednym miejscu, a na dodatek nasze komputery nie muszą spełniać nie wiadomo jak wysokich wymagań systemowych. Kluczowy jest tutaj procesor z dwoma rdzeniami, poza nim parędziesiąt megabajtów miejsca na dysku, nieodpłatna baza danych MS SQL Express i darmowy serwer – oto wszystkie wymogi do instalacji i działania BAC.
BAC łączy prostotę i ogromną porcję statystyk dostępnych w jednym miejscu (poznaj dalsze informacje).

Jak sądzisz? Czy opisywany temat jest pasjonujący? Jeśli tak, to odnośnie do publikowanego tematu poznaj szczegóły tutaj.

Program dysponuje progami budżetowymi (górnym i dolnym), a ich realizację weryfikują sygnalizatory. Oznaczone są pasującymi kolorami: czerwony oznacza niekorzystne odchylenia budżetowe, żółty niewielkie odchylenia, a zielony efektywną dyslokację funduszy.
Zapoznanie się z machiną BAC to dla sprawnej kadry kwestia dni. Im szybciej firma wdroży aplikację tym szybciej odczuje pozytywne zmiany.