Czy aktualnie należałoby nabywać laser fibrowy?

Jednymi z pionierskich nowomodnych znakowarek na naszym rynku był fiber laser. Jest to urządzenie, które cieszy się dużą popularnością w branży. Dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego, że fibrowe lasery są kapitalnymi urządzeniami, które sprawdzają się zarówno jako sprzęt do mocnego grawerowania metalu, jak i dobrze działają na liniach wytwórczych. Ich kolosalnym atutem jest to, że czerpią skromne ilości energii, są niemal bezobsługowe oraz mają długi czas użytkowania.

Laser Technik

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com

Laser fibrowy niewątpliwie na chwilę obecną jest godnym uwagi urządzeniem. Świadczą o tym jego rozliczne właściwości, które powodują, że jest nad wyraz konkurencyjny w porównaniu z innym sprzętem. Wielką cechą tego urządzenia jest to, że daje możliwość jego współdziałania ze zwykłym komputerem PC czy nawet laptopem, który ma na stanie oprogramowanie Windows. Kolejną właściwością jest to, że własne oprogramowanie lasera fibrowego bardzo łatwo współdziała z innymi programami, które posiadamy w laptopie. Przykładowo porządnie współdziała z programami: Photoshop, Autocad czy Corel.

Dzięki temu kierowanie urządzeniem za pomocą komputera osobistego jest prostsze niż za dawnych czasów. Co różni technologię fiber laser z technologią YAG? Otóż YAG technologia nie dostarcza takiej wyrazistości i dokładności kształtów. Technologia fiber laser praktycznie daje bardziej wyraziste i dokładne, co czyni ten rodzaj urządzeń mocno konkurencyjnymi. Co więcej dużym plusem jest to, że wiązanka lasera może być skupiona do malutkiej średnicy. To daje taki efekt, że zostaje zwiększona potęga lasera co przekłada się na lepszą pracę w czasie głębokiego grawerowania. Więcej informacji tutaj – dla kogo laser fiber?.

laser

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

Praca w tej technologii jest nie tylko precyzyjniejsza, jednakże dzięki większej mocy urządzenia zarówno szybsza. A w obecnych czasach czas bez cienia wątpliwości należy do najwartościowszych aktywów.

Jeśli zaintrygował Cię nasz opis, to chcemy zwrócić Twoja uwagę na fakt, że pod kolejnym linkiem czeka na Ciebie interesujące zagadnienie (https://toc.org.pl/instytut-toc/dane-rejestrowe-adres/).

Wyszczególnione plusy nie są jednak najważniejszymi. Otóż najistotniejszą zaletą tego urządzenia jest niecodzienny czas pracy źródła lasera. W tym urządzeniu może równać się ponad 100 000 godzin. Ta właściwość i inne wyszczególnione powyżej czynią to urządzenie godnym uwagi, ponieważ na tle konkurencji wyróżnia się nietuzinkowymi parametrami pracy, jak i szybkością oraz dokładnością wykonywania czynności.