Co prawdziwy mężczyzna powinien włożyć na siebie na rozmowę kwalifikacyjną o pracę?

Kiedyś odpowiedni ubiór był kwestią dobrego wychowania. Nikt nie przyszedł na egzamin w bluzie, bądź też nie pokazał się na ważnej uroczystości w zwykłych dżinsach. Jednak od jakiegoś czasu, szczególnie w środowisku młodzieżowym obserwuje się pewne zmiany w tym temacie. Obecnie nikogo już nie gorszy, że na egzamin ktoś przychodzi w ubrany byle jak, a do filharmonii w dżinsach.

Umowa biznesowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Są jednak sytuacje, w których właściwy strój jest naszą wizytówką i poprzez stosowne ubranie dbamy też o swój wizerunek. Jedną z takich sytuacji jest niewątpliwie rozmowa kwalifikacyjna. Każdy, kto odbył typową rozmowę o pracę wie, że potencjalny pracodawca ocenia nie tylko nasze kompetencje, lecz również naszą prezencję. Stąd też to bardzo istotne aby właściwie dobrać strój. Szczególnie mężczyźni mogą w tym przedmiocie mieć nieco mniejszą wiedzę, gdyż zwłaszcza w Polsce znacznie mniej dbają o swój wygląd niż kobiety. Stąd też prezentujemy kilka rad na temat, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną.

Zazwyczaj stosowny zestaw to oczywiście ciemnoszare spodnie od garnituru i dobrej jakości koszula. Jeśli idziemy na rozmowę w sprawie pracy w banku, lub większej korporacji, należy znać panujący tam dress code. Na pewno mile widziany jest garnitur w jednolitym kolorze, jasna koszula i naturalnie elegancki krawat. Pamiętajmy, że ubiór powinien być schludny. Poza tym można postawić na jeden klasyczny akcent, na przykład skórzaną teczkę lub markowy zegarek.

Czego trzeba unikać? Przede wszystkim jasnym garniturów, które bardziej kojarzą się z przyjęciem ślubnym niż klasyczną elegancją. Po drugie wzorzystych koszul. Dopuszczalne odcienie to gównie biel, a także błękit. Ponad to koszula musi mieć długi rękaw. Nie zapominajmy, że podczas rozmowy o pracę przeważnie przeżywamy duży stres i często się pocimy. Dlatego też należy zainwestować w koszulę z dobrej bawełny. Można poza tym dokupić dodatkowe wkładki, które wchłaniają pot. Co istotne skarpety powinny być w kolorze garnituru, najlepiej czarne lub granatowe i na tyle długie, by gdy usiądziemy zasłaniały łydkę.
Kolejny ważny element ubioru męskiej to oczywiście obuwie. Standardowe rozwiązanie to dobrej jakości obuwie w kolorze garnituru i paska o klasycznym fasonie. Dobrze jest zwrócić uwagę, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do obuwia.

Schludny wizerunek to nierzadko decyduje o pierwszym wrażeniu w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, szczególnie w branży, w której obowiązuje typowy dress code. Zatem jeśli ubiegamy się o pracę właśnie w branży tradycyjnej, do których zaliczane są np.

Zaciekawił Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to przeczytaj także uwagi z witryny (https://www.sawyer.com.pl/restrukturyzacja), ponieważ one również tyczą się podobnej kwestii.

kancelarie, hotele, wtedy należy zastosować się do naszych porad.