Zalety posiadania konta bankowego

Dla wielu Polaków zarządzanie prywatnym rachunkiem bankowym to nadal temat abstrakcyjny. A wydawałoby się, że obecnie, już nikt nie trzyma pieniędzy „w skarpecie”. Rzeczywistość prezentuje się niestety inaczej. Ewidentnie nie wszyscy mamy świadomość, że ta forma „oszczędzania” jest najgorszym możliwym sposobem przechowywania pieniędzy.

Pieniądze, PLN

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Niestety, gromadzenie pieniędzy pod poduszką to cały czas domena starszego pokolenia. Starsze osoby nie wyobrażają sobie wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem utrzymując, że to po prostu nie ich epoka. Młodszym ludziom ciężko przychodzi funkcjonowanie bez kart płatniczych, kredytowych, czy też bez wykonywania transakcji finansowych przez Internet. Korzyści i zalet, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. Po pierwsze gwarantują one bezpieczeństwo naszych finansów, które bez obaw spoczywają sobie na koncie bankowym nie tracąc na wartości, ponieważ najczęściej jest to konto oszczędnościowe z oprocentowaniem, co oznacza tylko tyle, że nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które obsługujemy w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, pozwolić sobie na szybki przelew oraz coraz częstsze bezprowizyjne regulowanie rachunków. Oczekiwanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, niemniej jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.Na pytanie „jakie konto bankowe jest najlepsze?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Na co trzeba zwrócić uwagę to oprocentowanie konta. Poza tym należy z całą pewnością wziąć pod uwagę liczbę bankomatów w miejscu naszego zamieszkania oraz odległość do najbliższej placówki banku.

Czy niniejszy artykuł jest według Ciebie absorbujący? Jeśli tak, to umieszczona tu wiarygodna treść (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl) bardzo wiarygodna treść (https://psmtechnik.pl/reklamy-swietlne,8,pl) też okaże się warta uwagi!

Zwróćmy uwagę, iż funkcjonują banki prowadzące konto za darmo, bez warunków stałych wpłat oraz z darmowymi bankomatami. W zamian za zaufanie jakim je darzymy oferują konto całościowo zarządzane przez internet, bez opłat za przelewy, kartę i bankomaty (zakładając, że wykonamy transakcję na odpowiednią kwotę miesięcznie).Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej już dawno przestało być wygodą, a stało się koniecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*