Rozliczenie podatkowe w 2015 roku – co powinno się o tym wiedzieć

Razem z zbliżającym się zakończeniem roku, każdy jeden właściciel jednostki, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, niż w latach zeszłych, dlatego że nie zostały wprowadzone żadne nowe adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowe zniżki skarbowe, które zezwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Wyjątkowa zmiana jest w materii zniżki prorodzinnej. W przypadku rodzin wielodzietnych, posiadającym minimum troje dzieci, będzie możność odliczania większych kwot, aniżeli miało to miejsce w latach poprzednich. Jednak ulga ta nie będzie się tyczyła wszystkich osób, pożądane byłoby w następstwie tego się zaznajomić dokładnie z tym problemem.

podatki

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby oddać oświadczenie o dochodach w Urzędzie Skarbowym, należy wypełnić Pit 2015. W zależności od tego jaką postać działalności się prowadzi, czy ma się status osoby fizycznej czy ustawodawczej, taki również formularz należy wypełnić. Nowiną w tym roku, jest postać wypełniania tego formularza. Będzie można zapełnić i przesłać ukończony blankiet przez specjalną platformę internetową. Będzie to sporym ułatwieniem dla każdego, ominie nas mus sterczenia w długich kolejkach, nanoszenia poprawek, wracania do Urzędu Skarbowego. Platformę tę udostępni Ministerstwo Finansów, jednakże w portalu będzie póki co możliwość składania zaledwie zaświadczenia na druku Pit 37, co nie dla każdego będzie celowe. By móc wypełnić formularz na stronce portalu, konieczne będzie zarejestrowanie się na nim, z użyciem pewnego podpisu elektronicznego. Dowiedz się szczegółów: deklaracje PIT 2016

Deklarację skarbową jak zawsze, trzeba oddać w terminie. Ustalony jest konkretny przedział czasu, w którym trzeba posłać deklarację. Inaczej można się narazić na kary grzywny. W nadchodzącym roku zostanie też poszerzony wykaz zwolnień od opłacania podatku dochodowego. Warto zatem go precyzyjnie prześledzić, aby mieć pewność, że akuratne informacje rozmieszcza się w deklaracji. Wypełnienie deklaracji nie będzie zajmować zbyt wiele czasu, będzie banalne i rychłe, dzięki nowomodnym technologiom.