W jakich sytuacjach nie musimy rozliczać PIT-u? O czym trzeba pamiętać?

Jak co roku, tak i aktualnie do końca kwietnia każdy podatnik musi złożyć w skarbówce roczne zeznania. Ale faktycznie istnieją sytuacje, kiedy PIT-ów nie musimy rozliczać.


[

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

]

Zdecydowana większość z nas do końca kwietnia składa tego rodzaju zeznanie, w odmiennym przypadku grożą nam prawne nieprzyjemności. W dzisiejszych czasach jest to naprawdę bardzo łatwe, ponieważ jest internet, są więc programy jak pit 2015 online. Dzięki nim rozliczanie pit jest szybkie oraz sprawne, jesteśmy w stanie tak rozliczyć różnorakie rodzaje PIT-ów, takie jak przykładowo rozliczenie pit 37. W jakich sytuacjach jednakowoż nie trzeba rozliczać pit? Są takie sytuacje. Jak w poprzednim roku nie zdobyliśmy żadnych dochodów, to nie musimy składać zeznania rocznego.

Tego rodzaju zasada jednakże nie zadziała, jak jesteśmy przedsiębiorcą, jaki nie osiągnął przychodu, bo zawiesił działalność gospodarczą. W tej sytuacjipowinniśmy złożyć tak zwane “zerowe” zeznanie roczne. Jak w poprzednim roku uzyskaliśmy jedynie przychody, kiedy skorzystaliśmy ze zwolnienia od podatku, to nie musimy rozliczać ich w rocznym zeznaniu. Tego typu przychody wymienia artykuł 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Kliknij na ten odsyłacz oraz poznaj więcej szczegółów (https://mpgold.pl/) – te porady powiększą Twoją wiedzę na poruszany w powyższym artykule temat.

Takim czymś być niektóre rodzaje odszkodowań, wygrane w kasynach lub świadczenia z opieki społecznej. Podobnie jest z przychodami z umów cywilnoprawnych do 200 złotych. Jak kwota należności zdefiniowana w umowie o dzieło lub zlecenia, jaka jest określona z osobą niebędąca pracownikiem płatnika nie przekracza dwustu złotych, to umowa opodatkowana jest zryczałtowanym dochodowym podatkiem, który wynosi 18 procent.

rozliczenia, rachunki,  PIT

Źródło: pixabay.com
Takiego dochodu nie musimy wykazywać w rocznym zeznaniu.

Czy pragnąłbyś zbadać temat poruszony w naszym artykule? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem (https://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/szkolenia-ksiegowosc-warszawa) kolejne ciekawe treści.

Jak więc oprócz tego nie mieliśmy w poprzednim roku żadnych pozostałych dochodów, to nie istnieje konieczność przedłożenia zeznania. Tego rodzaju zeznania nie muszą również składać podatnicy, jakim PIT-40 sporządził płatnik, np. zakład pracy. Jeżeli więc złożyliśmy płatnikowi oświadczenie PIT-12, gdzie potwierdziliśmy, że w określonym roku nie osiągnęliśmy innych dochodów (poza tymi uzyskanymi u niego), zaś płatnik policzył za nas roczny PIT, to już nie trzeba składać oddzielnego zeznania rocznego. To więc bardzo komfortowe dla wielu z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*