Podpowiadamy, w jaki sposób rozliczyć PIT 37 online

Praktycznie każdy z nas dobrze powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy wypełnić zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił przynajmniej złotówkę ma obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym wypadku zdecydowanie nie można liczyć na pobłażanie organów skarbowych.

podatki

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie na szczęście można rozliczyć zeznanie podatkowe przez Internet, co zdecydowanie jest wielce wygodne dla praktycznie wszystkich podatników – nie a już konieczności stania w długich kolejkach do urzędu skarbowego. Kiedy Ty także chcesz zaoszczędzić trochę czasu i nerwów, wówczas również powinieneś wypełnić swojego PIT-a przez Internet. Obecnie dostępnych jest tak sporo różnego rodzaju programów ułatwiających przesłanie zeznania podatkowego, że zdecydowanie nie będziesz miał żadnych trudności (rzetelny portal podatkowy). Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wtedy cała operacja jest wyjątkowo łatwa – wystarczy, że na własnym zeznaniu podatkowym wpiszesz konkretnie te wszystkie informacje, które będą zamieszczone na druku PIT, który dostaniesz od pracodawcy. Sprawa komplikuje się trochę bardziej w przypadku osób, które pracują dla wielu zakładów, najczęściej na umowę zlecenia lub o dzieło. Wtedy będziesz miał obowiązek wybrać PIT-37, który jest odrobinę bardziej skomplikowany. Jeśli ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wtedy zdecydowanie powinieneś spośród wszystkich programów wybrać właśnie ten, który pozwala wypełnić PIT 37 online.

Kiedy nie jesteś pewny, w jaki sposób rozliczyć swój PIT, wtedy niezłym pomysłem będzie poradzenie się księgowej. Wprawdzie programy do rozliczania PIT-ów zwykle wyposażone są w czytelną instrukcję, jednak o ile potrafimy obliczyć wysokość przychodów oraz wysokość należnego podatku, o tyle wielki problem potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Kiedy tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy z pewnością powinniśmy skorzystać z takiej możliwości. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy w danym przypadku zwolnienie Ci się należy, lepiej nie wpisywać tego w zeznaniu podatkowym.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to znaczy, że wątek Cię niezwykle zaciekawił – kliknij odnośnik do strony tajemniczy klient, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Kiedy nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wtedy bez wątpliwości powinieneś zwrócić się do księgowej – to może pozwolić uniknąć Ci wielkich problemów (czytaj dokładne dane na – proste rozliczenie online). Lepiej będzie przeznaczyć nieco pieniędzy na poradę księgowego niż później przez własną nieuwagę wplątać się w trudności z urzędem skarbowym.