Nie wychodzi Ci na etacie, nie trafiasz do miejsc, w które pragnąłbyś się dostać. Ciężko Ci jest się wpasować w wymagania rynku pracy. Ukończyłeś studia, jakie nie napawają do optymizmu w kwestii znalezienia interesującej pracy, lecz stale się starasz. W końcu już nie wytrzymujesz, trafiasz na kolejną propozycję pracy za grosze. Już sobie myślisz, czy tyle jesteś wart, przecież czujesz w sobie ogromny potencjał. Dość tego, w końcu ogłaszasz całemu światu, wszystkim jeszcze udowodnię, zaczynam działać na własną rękę.

Grupa biznesmenów

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz nie zakładasz od razu firmy, ponieważ to by było bez sensu. Co prawda, można płacić przez dwa lata mniejsze pieniądze, lecz to i tak może być zbyt wiele na sam start. No więc, zamiast lecieć do właściwej instytucji, aby otworzyć firmę spokojnie rozwijasz swój biznes bez żadnych zobowiązań. No tak, ubezpieczasz się tylko zdrowotnie, ażeby na wypadek jakiegoś incydentu nie ponosić wielkich kosztów leczenia, lecz dalej już jest spokojnie, tak sobie myślisz… Czy na pewno?

Od razu zauważasz, że niestety nie, przecież powinieneś się wypromować. Jesteś grafikiem i posiadasz fajne portfolio, ale co z tego, skoro nikt nie może Cię znaleźć w sieci internetowej. No tak, teraz wszystko ma miejsce w Internecie, nie da się od tego uciec. Próbujesz jednak metodą tradycyjną, która wymaga trochę samozaparcia i determinacji – wydzwaniasz do różnych przedsiębiorstw z propozycją nawiązania stałej współpracy. Niektórzy mówią,

Mężczyzna w garniturze z telefonem

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

że oddzwonią, niektórzy proszą o portfolio, ale następnie się nie odzywają, a jeszcze inni od razu się Ciebie pozbywają mówiąc, że nie mają czasu. O, nawet jednak jakaś firma chce z Tobą współpracować, ale myśleli, że chcesz jedynie podjąć bezpłatny staż…

No tak, później kupujesz reklamę w sieci internetowej, jesteś widoczny, zaczynasz zarabiać. W końcu, po paru miesiącach decydujesz się na odważny krok – zakładasz działalność gospodarczą.

Nie zwlekaj – jeśli przypadł Ci do gustu ten artykuł, to bieżący materiał da się także przeczytać pod poniższym linkiem. Wiadomości stworzyliśmy dla Ciebie z przyjemnością.

Kiedy już tego dokonałeś udaje Ci się opłacać ZUS i być stale na solidnym plusie. Lecz znów pojawia się kolejna trudność – księgowość. Sam sobie z tymi zagadnieniami nie poradzisz. Jesteś ze stolicy Dolnego Śląska tak więc szukasz przez Internet, wpisując usług księgowe Wrocław lub księgowość Wrocław (pewne usługi księgowe we wrocławiu) i odnajdujesz… wiele wyników. W końcu po kilku miesiącach wiesz, że wybrałeś dobrze. I tak się kręci żywot młodego właściciela firmy. Aha, prawie by zapomniał, że będziesz miał kontrolę… Już miałeś? Aha, to gratuluję! Nie było tak tragicznie, co nie? No to szykuj się niedługo na kolejną.