Ekspertyzy potwierdzają wzrastającą popularność rozwiązań mobilnych w świecie. Podwyższenie zainteresowania światem mobile także w naszym kraju to dla ojczystych przedsiębiorców możliwość zbudowania silnego biznesu, opartego na sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Badania powyższe potwierdziły zwrot w popularyzacji mobilnych podejść w świecie. Okazało się, iż przedsiębiorstwa zmieniają swe podejście do mobilności nie tylko, żeby stać się w wyższym stopniu elastycznymi z biznesowego punktu widzenia, ale także by zdobyć większą produktywność a także wyższą efektywność personelu. Z analiz wypływa, iż coraz więcej firm korzysta z aplikacji mobilnych, już powyżej 80 proc. posiadaczy krajowych firm zadeklarowało, że co najmniej rozważa możliwość ich zastosowania, natomiast prawie 50 proc.

Jeżeli zaintrygował Cię taki artykuł, zobacz koniecznie ten świetny tekst – on też jest warty zainteresowania, zatem na pewno się nie rozczarujesz!

poświadczyło, iż już podjęło ten krok. Wyniki badań to dowód na wiarę ojczystych przedsiębiorców w rynek mobilnych rozwiązań oraz korzyści biznesowe, które niesie za sobą włączanie ich w prowadzoną firmę. Oprogramowanie mobilne wspiera prowadzenie biznesu – dowiedź się więcej.

Aplikacje mobilne

Wiara ta wydaje się być w pełni umotywowana, z tej przyczyny że rozwój firmy zależy od wielu czynników – od dojścia do danych przez rozwijanie oferty a także gospodarzenie budżetem po kierowanie relacjami z klientelą. Z tejże perspektywy rynek aplikacji dla firm, które mogą wspierać przedsiębiorców w rozwijaniu ich biznesu, zdaje się polem nieograniczonych możliwości. Dowód? Już dzisiaj firmy mogą korzystać z najnowocześniejszych mobilnych rozwiązań w zakresie agregowania istotnych danych, e-commerce, kierowania relacjami lub logistyki oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Pytanie brzmi, czy aplikacje mobilne dla firm, można zastosować w każdym rodzaju biznesu oraz czy każde przedsiębiorstwo ma szansę na nich zyskać.

Naturalnym środowiskiem dla wdrażania aplikacji dla biznesu będą banki a także instytucje finansowe, które co rusz poszerzają możliwości zastosowania usług mobile, począwszy od zlokalizowania najbliższego wydziału albo bankomatu poprzez realizację błyskawicznego przelewu po dopełnianie płatności z pomocą telefonów komórkowych. Z podobnych oprogramowań nierzadko korzystają także korporacje taksówkarskie oraz bary, które umożliwiają rozpowszechnianie dzięki oprogramowaniom informacji o promocjach.