W obecnych czasach mnogość firm na rynku powoduje, iż codziennie szukamy coraz bardziej nowoczesnych i ciekawszych ofert zarówno z zakresu świadczeń, jak i rozmaitego typu produktów. Spółki, jakie docelowo swoją pracę ukierunkowują na trwały kontakt z klientem stosują rozlicznego rodzaju narzędzia, które im to umożliwiają.

Marketing 4P

Autor: Shawn Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Do najbardziej zasadniczych przynależy rzecz jasna internet i wszystkie jego plusy. W sporej mierze tyczy się to firm, które każdego dnia odwiedzane są przez setki nabywców. Dzisiaj w tego typu miejscach opcja skorzystania z dostępu do sieci www jest niesamowitym atutem i dla mnóstwa osób jest bardzo istotna. Jakim sposobem wykorzystują to firmy? A więc stosują jedną z nowopowstałych strategii marketingowych, dla jakich to rzecz jasna logowanie do sieci wifi jest kluczowym elementem.

Robiąc zakupy czy odwiedzając kafeterie coraz nagminniej zastanawiamy się nad tym, czy w tym miejscu jest darmowy dostęp do internetu. Nie da się ukryć, że jest to swego rodzaju zachowanie, jakie zapewniło do tego licznym firmom jeszcze większe dotarcie do klienta. Cała koncepcja, na której bazuje WIFI marketing marketing relacji ProgramyLojalnosciowe.pl (Spotlike) polega na rejestrowaniu się do danej sieci, podczas którego pokazuje się reklama danej firmy. Coraz nagminniej do tego użytkuje się słynne serwisy społecznościowe. Korzyścią dla użytkownika jest możliwość użytkowania z sieci www natomiast firma zdoła tak kontaktować się z nim nawet po jego wyjściu.

Tego rodzaju przekazywanie komunikatów marketingowych bez wątpienia tworzy dla przedsiębiorstwa jedno z korzystniejszych rozwiązań jeśli chodzi o trafienie do ludzi. Co interesujące, nawet prosta reklama wifi pojawiająca się w toku logowania może być tak wykonana, żeby zgromadzić najistotniejsze dane od klienta. Wówczas możliwe jest wysyłanie personalizowanych komunikatów, jakie wpływają na późniejsze przyzwyczajenia konsumenckie pojedynczych ludzi.

Korzystanie z postępowych rozwiązań w trakcie tworzenia obrazu konkretnej marki w opinii publicznej jest niezmiernie istotne. Będąc klientem warto na to zwracać uwagę i mieć świadomość skutków użytkowania choćby z sieci wifi w konkretnym miejscu.