Obecna sytuacja na rynku pracy daje młodym rodakom do powód do rozważań. Okazuje się, że ukończenie dobrej uczelni już nie gwarantuje otrzymania intratnej pracy. Mamy w końcu wielu młodych ludzi po studiach, którzy zatrudnili się w różnych barach fast food, gdzie muszą pracować poniżej swoich umiejętności.
Czują się sfrustrowani, gdyż dorosłość obchodzi się z nimi w tak okrutny sposób. Oczywiście, ludzie z genem przedsiębiorczości lub posiadający odpowiednie znajomości zawsze dadzą sobie radę. Ale niekoniecznie musimy posiadać krewniaka w zarządzie, aby zapewnić sobie ciekawą i dochodową pracę.

Tłumaczenia z języków obcych

Autor: tomek.mazur
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczem do powodzenia jest bez wątpienia nauka języków obcych. Żyjemy w globalnej wiosce. Nasz kontynent się kurczy. Polska po przystąpieniu do Unii Europejskiej jest częścią ogromnej wspólnoty. W końcu otworzyły się przed nami granice i jesteśmy w stanie robić światowe kariery. Potrzebna jest jednakże doskonała znajomość języka obcego. Warto postawić na łacinę XX wieku, a więc język angielski. Jest to od jakiegoś czasu światowy język biznesu i polityki. Z jego znajomością jesteśmy w stanie zrobić karierę w jakimkolwiek kraju na świecie.

Również w naszej ojczyźnie znajomość angielskiego jest już elementarnym wymaganiem w procesie rekrutacji, a jeżeli staramy się o poważne posady musimy nim władać doskonale w mowie i w piśmie. Dużą karierę możemy zrobić, wykonując tłumaczenia. Specjaliści rozmaitych języków są nieustannie potrzebni na rynku pracy (zobacz więcej).
Mnóstwo zleceń otrzymują osoby, które robią tłumaczenia. Warto postarać się o specjalność biznesową. Dużo rodzimych firm, które współpracują z zagranicą, stale korzysta z pracy tłumaczy języka angielskiego, przygotowując umowy dla swoich partnerów.
Dokładnie taką tendencję potwierdzają badania najczęściej poszukiwanych w internecie fraz – w pierwszej kolejności są to hasła takie jak tłumacz angielski wrocław bądź tłumacz niemiecki wrocław – tłumaczenia z języka angielskiego.

Aby stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym na rynku pracy, powinniśmy znać dwa lub więcej języków. Doskonałym wyjściem jest nauka języka któregoś z sąsiadujących z nami krajów. Dużo niemieckich firm inwestuje duże środki w naszym kraju, stąd też tłumaczenia na niemiecki są ciągle w cenie. Korzystnym wyjściem jest także nauka jakiegoś rzadkiego języka.