Billboard to jeden z modeli telebimów, jakie są współcześnie wykorzystywane w skutecznej i profesjonalnej reklamie na niesłychanie dużą skalę. Reklama zewnętrzna charakteryzuje się niesłychanie sporym zainteresowaniem, ponieważ jest to niechybnie jedna z lepszych odmian reklamy, jaka użytkowana jest zarówno przez małe jak również wielkie, wpływowe firmy.

billboard przeznaczony na reklamę

Autor: thierry ehrmann
Źródło: http://www.flickr.com
W reklamie zewnętrznej stosuje się rozliczne typy telebimów, jak już przedtem powiedzieliśmy, jednym z nich jest billboard radom – ciekawe informacje. Inne typy telebimów, to ekrany ledowe różnej wielkości używane na ulicach lub w autobusach czy też banery reklamowe.

montowanie reklamy na billboardzie

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Billboard to ogromna tablica, do której przyklejane są reklamy artykułów czy usług w formie plakatu. Naturalnie plakat ten ma tak potężny format, iż jest on sporządzany w częściach. Billboardy w wielu przypadkach są podświetlane od góry czy od dołu, dzięki czemu reklamy na billboardach stale są wyraziste – zarówno w dzień, jak również w nocy. Wartością billboardów jest to, że nie są to ekrany o ostrym świetle, które w wielu przypadkach mogą wręcz oślepiać. Billboardy stosuje się w miejscach, w jakich nie powinno się wykorzystywać telebimów albo ekranów ledowych ze względu na zatrzymanie bezpieczeństwa.

Przykładowo przy nadzwyczaj ruchliwej ulicy bądź na skrzyżowaniu nie zawsze można skorzystać z telebimów lub ekranów, gdyż ich intensywne światło może oślepiać kierowców, a to może wywołać groźny, nawet śmiertelny wypadek. W takich położeniach o wiele lepiej sprawdzą się delikatnie podświetlane billboardy. Reklama nadal będzie widoma i nadal będzie przyciągać uwagę, jednocześnie będzie bezwarunkowo bezpieczna. Rzecz jasna billboardów nie użytkuje się wszędzie, bo czasami zdołają one mieć mniejszą siłą przyciągania. Reklamę tego typu powinno się użytkować w centrum miasta, w miejscach, w których zawsze jest sporo ludzi, przy autostradach czy też ulicach.

Nie warto decydować się na billboardy w jakichś niewiele uczęszczanych obrębach, bo mogłyby zostać one niedostrzeżone, przez co ich skuteczność byłaby obszernie mniejsza.