Lato to dla jednych okres intensywnego wypoczynku, dla innych czas intensywnej pracy. Mowa rzecz jasna o rolnikach i sadownikach, którzy w latem mają wiele do zrobienia, gdyż największy wysyp zbiorów ma miejsce właśnie w tych najcieplejszych miesiącach roku. Dotyczy to zwłaszcza zbiorów z drzew i krzewów owocowych, różnego typu. Zbiory jednak to nie wszystko – po zbiorach jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia nim owoce trafią do naszych domów.

To, jakie etapy brane są pod uwagę zależy rzecz jasna od zbieranych owoców, jednak w większości jest to w dalszej kolejności ich segregacja i rzecz jasna magazynowanie. W tym ostatnim przypadku sprawa nie jest łatwa, gdyż magazynowanie owoców wymaga zachowania specjalnych warunków. Jednym z nich jest bez wątpienia niska temperatura, żeby zbiory nie uległy szybkiemu zniszczeniu. Nie wszystkie firmy skupujące owoce mają możliwość postawić własną chłodnię. Jej wybudowanie jest dość drogie, a do tego trzeba doliczyć wydatki na późniejszą eksploatację. Dlatego popularniejsze jest korzystanie z wynajmu.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie o wiele częściej, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie.

Ten prezentowany tekst jest bardzo interesujący? Zatem odszukaj więcej tu, aby odkryć jeszcze większą ilość informacji na opisywany temat.

Dotyczy to zarazem chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, czyli auto chłodni, gdzie (odkryj więcej) można bez problemów przewozić różnego rodzaju towary, wymagające w trakcie transportu niskich temperatura. Służą do tego odpowiednio przystosowane auta takie jak vany, busy, czy ciężarówki. Ich podstawowe wyposażenie stanowi agregat chłodniczy oraz ściany zrobione z izolacji izotermicznej, dzięki czemu w pojeździe może być utrzymana odpowiednia temperatura przez cały czas.

Wynajem chłodni nie tylko taniej kosztuje niż jej budowa, ale jest też łatwiejsze, ponieważ nie trzeba martwić się o jej wybudowanie, a w dalszej kolejności o przestrzeganie norm,, które w tym przypadku obowiązują. Firmy oferujące chłodnie pod wynajem bez problemów wyszukamy w internecie, gdzie reklamują się zarazem wynajmujący auto chłodziarki, jak i producenci kontenerów i właściciele całych nieruchomości przeznaczonych na chłodnię. Warto przeanalizować jak długo wybrana firma działa na rynku i jakie ma certyfikaty potwierdzające jakość udostępnianych usług.