Sale konferencyjne są wnętrzami niezwykle specyficznymi ze względu na funkcje, które spełniają. Jak sama nazwa podpowiada, są to pomieszczenia, w których zbierają się różne osoby by przedyskutować określoną kwestię. W pomieszczeniach tego rodzaju prowadzone są na przykład różnego rodzaju prezentacje i szkolenia dla znacznych grup osób.

Salami tego rodzaju powinny dysponować wszystkie spółki, tak by można było tam dyskutować rozmaite sprawy, związane przykładowo z przyszłą strategią firmy. Współcześnie dość popularnym rozwiązaniem wdrażanym przez przedsiębiorców jest dzierżawienie pomieszczeń konferencyjnych.
na konferencji

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób nie trzeba się martwić o odpowiednie wyposażenie i przygotowanie własnej sali. Wynajmowanie związane jest jednak ze stosunkowo wysokimi kosztami, jakie ponosi firma. Tak więc wielkie przedsiębiorstwa za każdym razem posiadają swoje pomieszczenia, gotowe pomieścić wielu ludzi, ponieważ jest to znacznie bardziej opłacalne. Na wyposażenie tego rodzaju sal składa się dużo rozmaitych akcesoriów.

Meble wykorzystywane w salach konferencyjnych

nowoczesna sala konferencyjna

Autor: Josh Lee
Źródło: http://www.flickr.com

W zasadzie najbardziej istotnym elementem pomieszczeń konferencyjnych są meble. To one bowiem decydują o komforcie biorących udział w wydarzeniu, a komfort osób uczestników determinuje ich dobre samopoczucie, a co z tym związane zaangażowanie w omawiany temat. Niezwykle istotne są więc zapewniające wygodę fotele konferencyjne jak . Wielu właścicieli sal popełnia ten błąd, że przy dobieraniu wyposażenia kładą nacisk na atrakcyjny wygląd mebli, a nie na zapewniany przez nie komfort. Skutkuje to niekorzystnym samopoczuciem uczestników po dłuższym spotkaniu.

Budowa i akustyka sal

Poza typowymi elementami wyposażenia w salach konferencyjnych znacząca jest też sama ich budowa. Kształt sali w bardzo dużym stopniu wpływa na skuteczność przebiegających tam szkoleń, gdyż ma wpływ na słyszalność i widzialność mówcy przez uczestników. Funkcjonalnym elementem sal tego typu są chociażby ściany przesuwne, umożliwiające zmianę formy i wielkości wnętrza w zależności od wymagań. Ogromnie istotną sprawą jest także akustyka pomieszczeń, zapewniana przez ich określoną formę i materiały służące do konstrukcji. Dlatego przed wynajęciem sali zawsze warto skontrolować warunki, jakie tam panują w aspekcie akustyki.