Funkcjonujące aktualnie przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe zajmują się sprzedawaniem przeróżnego rodzaju ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której wykonywaniem zafascynowanych jest wiele osób. Pojawia się jednak pytanie, jak można zostać agentem do spraw ubezpieczeń?

Oczywiście większości klientów firm ubezpieczeniowych spisuje umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym. Zakres uprawnień agenta zależy od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-sie-ubrac-na-rozmowe-kwalifikacyjna) jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na tego typu stanowiskach obejmuje mimo wszystko różny zakres zadań. Pośrednik ubezpieczeniowy nie posiada konkretnej licencji, nie jest w stanie więc podpisać z nami umowy w imieniu towarzystwa ubezpieczeniowego, dla którego pracuje (zobacz toksyczni ludzie). Interesujące informacje znajdziesz pod tym adresem. Agent ubezpieczeniowy daną licencją posiada, może więc nie tylko zaprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale także zawrzeć z nami umowę. Tak pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługą zafascynowanych indywidualnych oraz jednoosobowych i większych przedsiębiorstw. Czas pracy agentów ubezpieczeniowych jest pozbawiony schematu. Dla wielu osób jest to jedna z zalet tego zawodu. Jak mimo wszystko można nim zostać?

Mężczyzna w garniturze

Źródło: pixabay.com
Pracę agenta ubezpieczeniowego mogą zrealizowaćosoby, które nie były karane za przestępstwa umyślne. To jeden z koniecznych warunków. Można też pomyślnie zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną. Osoby zdecydowane na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są zapisane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Popularny kurs agenta ubezpieczeniowego który jest zorganizowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe, jego ukończenie wiąże się z koniecznością zdania egzaminu. Popozytywnym wyniku z egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje zezwolenia na pracę konkretnie w tym zawodzie. Wykształcenie kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie ma większego znaczenia. Bogatą ofertę szkoleń zapewnia FMG Warunkiem niezbędnym jest jednak posiadanie wykształcenia średniego. Bardzo duża liczba towarzystw ubezpieczeniowych chętniej jednak zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które posiadają wykształcenie ekonomiczne. Zarobki agenta zależą od ilości klientów, którzy podpiszą umowy.