Początek jesieni to ostatni moment na to aby pomyśleć o tym czy nasza firma ma zapewnione dostawy surowców energetycznych na czas zimy. Chodzi tutaj głównie o gaz, który jest podstawą efektywnego funkcjonowania mnóstwa przedsiębiorstw. Sprawa jest tym większej wagi gdy spojrzy się na dzisiejsze problemy polityczne we wschodniej części Starego Kontynentu. Turbulencje w kontaktach z Rosją, która jest jednym z ważniejszych producentów gazu na świecie mogą przynieść w najbliższym czasie mnóstwo problemów z otrzymywaniem tego surowca.

stacja gazowa

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze nie tak dawno handel gazem był zajęciem tylko firm należących do skarbu państwa, takich jak np.

Jeśli pragniesz być na bieżąco w tym temacie, to przyda Ci się aktualna publikacja (http://www.sklep998.pl/podnosnik-farm-jack-60-p-339.html). Znajdziesz ją pod zaznaczonym tutaj linkiem. A jeśli będziesz posiadał komentarze, szybko na nie odpiszemy!

PGNiG, które posiadało status monopolisty na krajowym rynku surowców energetycznych. Jednak od kilku już ładnych lat w naszym kraju pokazuje się ogrom niezależnych od monopolisty firm prywatnych zajmujących się dostarczaniem gazu w stanie płynnym i gazowym dla konsumentów indywidualnych oraz korporacyjnych. W większości wypadków taka umowa obejmuje kontrakty na dostarczanie paliw płynnych na okres ponad 12 miesięcy, chociaż czasem wchodzą w grę również znacznie krótsze okresy np. 30 dni czy 3 miesiące – (link do artykułu) na

handen.pl

Może to być bardzo korzystne dla konsumenta, który może zamówić dostawy tylko na interesujący go czas, dla przykładu tylko czas zimy.

Nie poddawaj się – kontynuuj wyszukiwanie (http://www.tdk-opakowania.pl/) pochłaniających Cię postów. Wyszukasz ich dość dużo na naszej nowej witrynie. Zachęcamy!

Co istotne jest również możliwość parafowania umowy na tak zwane dostawy dywersyfikacyjne. Dochodzi do tego w wypadku kiedy dana instytucja posiada już parafowaną umowę na otrzymywanie paliwa gazowego jednak dla pewności pragnie mieć ubezpieczenie w postaci posiadania innego dostawcy. W wyniku tego ryzyko jakichś problemów jest naprawdę niewielkie, a to w biznesie rzecz bardzo istotna.