W tym artykule zostaną omówione trzy bardzo ważne kwestie. Omówimy temat związany z fakturą zaliczkową VAT, ulgą na zakup kasy fiskalnej a też odpowiemy na niezwykle znaczące pytanie – jak wypełnić fakturę VAT.

Na początku omówimy sobie pierwszą kwestię i zastanowimy się nad tym czym jest faktura vat zaliczka. Częstokroć wykonując jakieś usługi otrzymuję się za nie fragment zapłaty, w postaci zaliczki. Jak czytamy w jednym z paragrafów o ustawie VAT, uzyskanie takiej zaliczki powoduje powstanie obowiązku podatkowego. Niemniej jednak są pewne grupy, które są zwolnione z obowiązku podatkowego VAT w przypadku wcześniejszego otrzymania zaliczki. Są to na przykład usługi radiokomunikacyjne, usługi telekomunikacyjne, usługi stałej obsługi prawnej czy też biurowej oraz wiele innych.

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Drugą znaczącą sprawą, którą dzisiaj poruszymy jest ulga na zakup kasy fiskalnej. Jakie warunki powinno się spełniać, żeby skorzystać z takiej ulgi? Na samym początku przedsiębiorca ma obowiązek oddania w urzędzie podatkowym dokumentu, w jakim poinformuje o ilości posiadanych kas oraz miejscu ich stosowania. Oprócz tego kasa musi posiadać też ważne oraz obowiązujące potwierdzenie na temat tego, że spełnia wyznaczone wymogi, które są szczegółowo określone w ustawie o VAT. Są to tylko niektóre z wymogów, które powinno się spełniać, niemniej jednak naturalnie warto szczegółowo zaznajomić się ze wszystkimi wymogami.

Trzecim tematem, który chcemy poruszyć, jest znalezienie odpowiedzi na pytanie jak wypełnić fakturę VAT. Na szczęście wypełnienie faktury VAT nie jest wcale takie skomplikowane, jak najpierw mogłoby się wydawać. Temat ten jest niezwykle rozlegle omówiony na różnych stronach internetowych, co więcej fakturę VAT można dziś wypełnić za pomocą przeróżnych programów komputerowych co w znacznym stopniu ułatwia cały proces. Faktura powinna rzecz jasna posiadać właściwe rubryki, takie jak przykładowo nazwa artykułu czy usługi, wartość towaru, podatek, cena produktu bez podatku i z podatkiem.
Kategorie: Windykacja