Prince2 to znana oraz zalecana metoda kierowania projektami, która jest oparta na produktach. Współcześnie prince2 jest używana praktycznie wszędzie, albowiem metodę tą można zastosować w wielu projektach różnego rodzaju o odmiennej wielkości. Nazwa Prince2 konkretnie znaczy Projekty Sterowalne W Środowisku i jest skrótem od angielskiego wyrażenia Projects In Controlled Environments.

zarządzani projektem

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Metoda ta jest tak funkcjonalna, albowiem charakteryzuje ją procesowe podejście do nadzorowania projektami. Prince2 w bardzo dokładny i sprecyzowany sposób określa aż siedem procesów najważniejszego rzędu, a te natomiast rozdzielają się na indywidualne podprocesy, takie jak strategiczne zarządzanie projektem, sterowanie etapem, inicjowanie projektu i mnóstwo innych.

Rzecz jasna każde te procesy i podprocesy są rzetelnie i skrzętnie wyjaśnione, toteż jeśli jesteś szerzej zainteresowany tym tematem to serdecznie zachęcamy do osobnego zgłębienia tejże kwestii. Bez wątpliwości informacje, które znajdziesz na temat metody prince2 okażą się dla Ciebie nie tylko intrygujące, ale też bardzo praktyczne i użyteczne.

Prince2 to także metoda wytyczana jako analiza wymagań,

zarządzanie projektem

Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com

gdyż proponuje ona najlepsze praktyki w zarządzaniu projektami informatycznymi, choć dziś jest ona również wykorzystywana w innych obszarach, a wszystko to dzięki jej ogromnej efektywności – . Jako ciekawostkę warto dodać, iż metoda (polecamy) ta ma swój start w latach siedemdziesiątych, kiedy przez prywatną firmę Simpact System Limited pozostała opracowana metoda PROMPT.

Jeżeli fascynuje Cię to zagadnienie, nowa wiadomość (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/lodz.html) omawia szczegółowo intrygujące tematy, które będą niezwykle absorbujące.

Metodę tą urozmaicono dalej o sprawę zarządzania jakością i właśnie tak urodził się Prince. W roku 1996 po raz pierwszy została opublikowana nowsza metoda, czyli omawiana przez nas metoda prince2. Nie da się ukryć, iż niesłychanie prędko rozpoczęła zyskiwać sobie obfitą popularność, w szczególności w Wielkiej Brytanii, chociaż obecnie jest ona w rzeczy samej znana już praktycznie na całym świecie. W 2009 roku opublikowano także nowiuteńką wersję prince2.