Żyjemy w okresie dużych możliwości, możemy zobaczyć to w wielu miejscach. Co prawda, jakby przyglądnąć się całemu światu, to w jednym miejscu zobaczylibyśmy wielki postęp, w drugim zaś wielkie zacofanie. Mówiąc jednakże o naszej zachodnie cywilizacji – Europie i USA, nie sposób dostrzec, jak dużo rzeczy zostało zrobionych, ażeby lepiej się żyło i lepiej się pracowało. W tym artykule, właśnie w związku z różnorodnymi zmianami w sferze zawodowej, należy wspomnieć o niezwykle interesującym narzędziu, jego nazwa to system BAC.

Analiza biznesu

Autor: Brian Harrington Spier
Źródło: http://www.flickr.com
BAC to aplikacja która pomaga w łatwy sposób tworzyć i rozliczać budżet firmy, a także sporządzać analizy kontrolingowe. Analizy i raportowanie nigdy jeszcze nie były tak bezproblemowe do stworzenia- . Jest to w najwyższym stopniu pomocne, unikatowe i niezwykle komfortowe w obsłudze oprogramowanie, z którego korzystają różnorodne firmy. BAC szczególnie zaakceptują menadżerowie operacyjni i kontrolerzy finansowi.

System BAC (zobacz), (czyli Budget Assistance Concept) umożliwi Ci w sposób niezwykle wydajny i efektywny zarządzać swoim przedsiębiorstwem. Dzięki BAC zmaksymalizujesz efekty swojej firmy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Zwiększysz też motywacje menedżerów i pracowników, a Twój proces budżetowania stanie się sprawnie funkcjonujący, jak nigdy wcześniej. BAC to również oszczędność czasu, który do tej pory był stracony na obsługę budżetów z wykorzystaniem tradycyjnych arkuszy kalkulacyjnych. BAC to w najwyższym stopniu usługa przyszłości, całkowicie zautomatyzowana.
Aplikacja to wymarzona pomoc dla menedżerów średniego i wysokiego szczebla, na których spoczywa odpowiedzialność za realizację budżetu firmy. Udzieli im także wsparcia w przygotowywaniu planów cząstkowych, które są przypisane do konkretnych osób.

Informacje, które ma proponowana witryna, są w gruncie rzeczy użyteczne, jeżeli ciekawi Cię opisywany wątek – kliknij więc tu!

Menedżerowie odpowiedzialni za budżety posiadają bardzo szybko dostęp do całkowitej informacji na temat realizacji budżetu, a także wielu innych ważnych kwestii, na przykład: analiza odchyleń wartości wykonanych od planowanych, analiza kosztów. To wszystko osiągamy bez żmudnego wprowadzania danych do arkusza kalkulacyjnego. Co więcej, każde z takich działań możemy spokojnie podejmować bez kontaktowania się z działami księgowości.
Najistotniejsze jest to, iż dzięki zastosowaniu BAC zmianie ulegają proporcję czasu przeznaczonego na zebranie danych oraz ich analizę. W sytuacji arkuszy kalkulacyjnych wynik jest dość niekorzystny, wynosi 20:80. W sytuacji korzystania z BAC proporcja wynosi 80:20 na korzyść analizy danych. Jaki widać, BAC jest zdecydowanie lepszy od standardowych metod.