Chociaż ciągle rosną w Polsce koszty prowadzenia firmy, szczególnie czynsz oraz podatki, nadal ci nieco obrotniejsi biznesmeni bardzo dobrze wiedzą jak zarabiać kasę. Bo niby bardzo często skarżymy się na polską gospodarkę, tak czy siak można śmiało powiedzieć, że najczęściej jeśli ktoś w prowadzenie swojego interesu wkłada dużo serca, zazwyczaj tak mocno nie skarży się na brak klienteli. I dlatego jeżeli jesteśmy tymi osobami, które sensownie podchodzą do kwestii otworzenia swojego biznesu, bez dwóch zdań powinniśmy na poważnie pomyśleć o otworzeniu właśnie kwiaciarni!

bukiet kwiatów na stole
Dlaczego właśnie kwiaciarnia sprawia, że możemy nareszcie wybić się ze swoim interesem? No cóż, wielkim plusem prowadzenia kwiaciarni jest niewątpliwie to, że chociaż konkurencja jest znacząca, to jednak na szczęście jest tak, iż przynajmniej nie musimy tak mocno walczyć o klienta. Choćby z tego powodu, że zagraniczny kapitał tak jakby omija tę branżę. Oczywiście klienci mają możliwość kupić artykuły florystyczne w marketach, ale i tak jeżeli zamierzamy kupić różę na chociażby Święto Kobiet, w większości przypadków idziemy do kwiaciarni rzadko.

Kto zwłaszcza musi na serio pomyśleć o założeniu kwiaciarni? Niesamowicie ważne jest to, aby mieć umiejętności florystyczne – zapewne w ramach cięcia kosztów będziemy pracowali w swojej kwiaciarni, a więc oprócz zwykłych biznesowych czynności będziemy również każdego dnia zobowiązani doradzać ludziom, robić bukiety, etc. Ale spokojnie – florystyka w sumie jest stosunkowo prostą czynnością, choć początki są trudne.

czerwone różę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jak zwiększyć przewagą nad swoimi konkurentami? Tania hurtownia florystyczna oraz świeże, ale również sztuczne kwiaty jak najbardziej warto dystrybuować nie tylko w swojej kwiaciarni, ale również przez Internet. Zatem jeśli jakiś człowiek mieszka w Sopocie albo Białymstoku, a chciałby sprezentować piękną różę własnej dziewczynie, która aktualnie przebywa w chociażby Katowicach, Wrocławiu, Ełku, etc., bez dwóch zdań mógłby wpłacić nam kasę na konto bankowe, a my zawieziemy kwiaty do adresatki. W żadnym razie nie należy traktować prowadzenia kwiaciarni jak tego biznesu, który może dać grubą kasę, ale i tak atrakcyjniejsze to, aniżeli siedzenie na zwykłym etacie!