Kantor tradycyjny powoli przestaje być rentowny, a z roku na rok coraz więcej klientów decyduje się na kantor on-line. Wymiana walut online może być optymalnym sposobem na oszczędzenie gotówki, w szczególności gdy wymian dokonujemy często.

okienko w kantorze

Autor: Marco Arment
Źródło: http://www.flickr.com
Z ankiet wypływa, iż 40 procent Polaków powyżej 15-go roku życia wymienia waluty. Ilu z nich robi to w sieci? Nie wiemy. Internetowych kantorów jest jednakże coraz to sporzej, dodatkowo inwestują one w promocję i starają się przyciągnąć nowych nabywców. Kantory online podlegają takim samym regulacjom jak kantory fizyczne, więc ich bezpieczeństwo zapewniają instytucje nadzorujące. Pracować powinny tam przeszkoleni pracownicy lub tacy, jacy mają doświadczenie wyniesione z sektora finansowego, natomiast lokale powinny być właściwie wyposażone w m.in. w sejf bądź tablicę kursów.

Kantory w walce o klientów poczęły stosować dokładnie jednakowe zabezpieczenia danych, z jakich korzystają banki, czyli z tak zwanych protokołów kodowania informacji SSL. Pragnąc zorientować się, czy ewentualny serwis korzysta z takowych, należy zwracać uwagę na pasek wyszukiwarki. Jeżeli dostrzegalny jest tam symbol kłódki jak też napis „https”, stronka będzie bezpieczna. Istotnym zabezpieczeniem są również dodatkowe potwierdzenia dokonania transakcji, jak na przykład kody wysyłane na adres e-mail ewentualnie SMS-y przychodzące na nasz smartfon.

Czy opłaci się wymieniać waluty wirtualnie? Dowiedz się więcej i przejdź od razu do całego artykułu! Posiadając zadłużenie we franku szwajcarskim, korzystając z możliwości ustawy antyspreadowej, możemy spłacać raty wprost w walucie, w jakiej zaciągnęliśmy kredyt. Nie musimy wówczas korzystać z nałożonych, wysokich kursów bankowych. Przeciętny spread CHF w krajowych bankach na dzień 07.03.14 to 22 grosze, natomiast w kantorach wirtualnych 3.

Pragniesz przeczytać inne tak samo pomocne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tu (https://inoffice.pl/centrum-biznesowe-chmielna/), a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Przynosi to dziewiętnaście groszy różnicy na 1 franku. Jeżeli miesięczna rata naszej pożyczki wynosi 500 franków, każdego miesiąca będziemy w stanie zaoszczędzić 95 zł. W przeciągu 25 lat, przyjąwszy podobną różnicę, oszczędzamy aż 28 500 zł – wartość średniej jakości samochodu lub [agencja pracy za granicą holandia] 5-letniego czesnego na dobrych studiach.

banknot

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna kantory stacjonarne nie przepadną. Tradycjonalistom z Dolnego Śląska sugeruję wbić w wyszukiwarkę hasło: wymiana walut Wrocław. Aby znaleźć kantor, który oferuje najlepsze kursy dla swoich klientów, wymień pieniądze we Wrocławiu. Wyruszając na wakacje warto waluty wymieniać w miejscu swego zamieszkania a nie dopiero przy granicy albowiem często cena tam będzie większa.