Są do opłacenia podatki, cło, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną ilością przepisów. Przeciętnej osobie wejście w tę tematykę zajęłoby dużo cennego czasu, a przecież w prowadzeniu biznesu czas ma swoją cenę. Z tego też powodu zdecydowana większość importujących korzysta przy zakupie produktów z usług agencji celnych. Agencje takie będą się zajmować pośrednictwem pomiędzy urzędnikami a klientem.

Samolot w porcie lotniczym

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Do ich głównych zadań należy w pierwszej kolejności opracowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do prawidłowego odprawienia zakupów. Agencja celna szczecin może korzystać przy tym z procedury uproszczonej, co znacznie może zmniejszyć czas załatwienia tych formalności, a tym samym pozwala na sprawniejsze wprowadzenie wyrobów do sprzedaży. Pracownicy agencji celnych muszą więc wypełnić wszystkie papiery, obliczyć wymagane opłaty celne, i wreszcie przekazać towar do odprawy.

Wiele osób uważa, że agencje celne nikomu się nie przydają, i że wszystkie procedury można załatwić samemu. Oczywiście przy pojedynczych zakupach może w tym być nieco racji. Za wykonane przez agencję czynności trzeba jednak coś zapłacić, więc niekiedy bardziej będzie się opłacać to robić samodzielnie. Jednak jeśli ktoś będzie planował zakupy na szerszą skalę, to warto zastanowić się nad współpracą z profesjonalistami. Przepisy prawa celnego w szybkim tempie się zmieniają i chcąc się wszystkimi sprawami zajmować samemu trzeba by było także być na bieżąco z nimi. Ta agencja to gwarantuje:

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Agenci z tego powodu, że zajmują się tym zawodowo, znają bieżące interpretacje, więc skorzystanie z ich wsparcia pozwoli na uniknięcie zbędnych opłat lub praca za granica holandia pomyłek. Nie bez znaczenia będzie także czas poświęcony na wyliczenie wszystkiego. Celne agencje mogą korzystać ze specjalnych programów, dzięki czemu wyliczenie wszystkich opłat będzie bardzo sprawne. Rzecz jasna każdy samodzielnie musi podjąć decyzję, czy korzystać z usług agencji, ale większości importerów rzeczywiście będzie się to opłacać.