Posiadasz jednego czy też więcej kontrahentów biznesowych w za zachodnią granicą, którzy zwlekają z płatnościami? W celu sprawnego odebrania Twych opłat w Niemczech, niezbędna jest obszerna znajomość kultury, języka i przepisów . Jeżeli prowadzisz transakcje w Niemczech, powinieneś zdawać sobie sprawę, iż kultura biznesu w Twoim państwie odróżnia się od kultury niemieckiej w wielu obrębach.

Windykacja

Autor: GoldMoneyNews
Źródło: http://www.flickr.com
Twe faktury pozostają niezapłacone? Upewnij się, że będziesz w stanie udowodnić swe roszczenia. W Niemczech wskazane jest, aby wszelakie umowy zawierane były w formie pisemnej. Chroń: podpisaną umowę, , ksera faktur, dokument dostawy lub usługi, korespondencję z dłużnikiem. Jeżeli jest to realne, doradzamy, abyś konstruował umowy oraz warunki dwujęzycznie, w języ www.balduin-pfnuer.de/stron – . W zależności od Twoich układów biznesowych z trasatem, doradzamy abyś po pierwsze skontaktował się z dłużnikiem oraz uzgodnił, czemu nie dokonał płatności. Jeżeli okaże się, iż dłużnik nie chce uiścić, radzimy, abyś jak najszybciej wysłał do niego ponaglenie, pokazując faktury, jakie nie są uiszczone oraz dokładny termin wpłaty, na ogół będzie to 14 dni.

biuro

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Windykacja należności w Niemczech balduin-pfnuer.de/pl/inkaso/– o ile Twój klient nie odpowiada na Twe ponaglenia, musisz działać ekspresowo a także dać swoje roszczenie do windykacji (dodaj do…). Jeżeli zlecisz sprawę windykacyjną, jurysta będzie przyzywać dłużnika do wpłaty na piśmie a także kontaktować się z nim telefonicznie.