
Wprowadzane obligacje korporacyjne do obrotu na giełdę, to proces, składający się tak naprawdę z trzech etapów. W pierwszym etapie powinniśmy podjąć uchwałę o wypuszczeniu obligacji przez wyznaczony do tego zajęcia organ. Taką uchwała powinna skierowywać dużą ilość zadań dla zarządu. Te zadania są związane z przygotowaniem, jaka następnie powinna stworzyć profesjonalny zespół roboczy.
Może się zdarzyć tak, iż dane przedsiębiorstwo będzie chciało sobie zapewnić dużą wiarygodność na rynku przez otrzymanie oceny ratingowej. W takiej sytuacji powinno się zgłosić do odpowiedniej agencji ratingowej zaraz po przyjęciu uchwały. Etap drugi powinien rozpocząć sie złożeniem wniosku oraz podpisaniem umowy z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych o rejestrację obligacji. Ważne jest też nadanie im kodów jak i CFI.
Końcowy etap to dostarczenie przez giełdę informacji o warunkach przyjmowania zleceń kupna obligacji, a także warunkach na podstawie, których zostaną przygotowane oraz przekazywane zlecenia sprzedaży. Realizacja zleceń musi zostać wykonana po wycenie zadeklarowanej przez inwestora, który w czasie składania zlecenia nie wie, jak jest jej poziom. Kolejną, istotną rzeczą jest złożenie wniosku do Giełdy o dopuszczenie obligacji do obrotu na rynku regulowanym. Po pozytywnym rozpatrzeniu tej kwestii może nastąpić pierwsze notowanie obligacji.