Kto nie bierze udziału w szkoleniach w dzisiejszych czasach, ten może pozostać w tyle. Kto nie wyciąga wniosków ze swojego działania, ten nie ma co myśleć, iż kiedyś coś się zmieni, a wyniki tak zwyczajnie przyjdą same. Te dwie dziedziny – szkolenie i wyciąganie wniosków z własnego działania są niezwykle ważne. Świadczą o nas, jako o osobach kompetentnych, wiedzące do czego zmierzają, świadome swoich celów i następnych wyzwań. Właśnie tacy ludzie także odnoszą największe sukcesy.

zarządzanie czasem

Jak odnaleźć najkorzystniejsze szkolenia, które są w stanie nam w tym dopomóc? Odpowiedź zdaje się prosta: Internet. To tam jest pełna baza szkoleń, mniej i bardziej zaawansowanych, dla sprzedawców, dla menedżerów, trenerów czy organizatorów. Na pewno popularne są zarządzanie czasem szkolenie czy z auditu wewnętrznego (Kliknij tutaj). Nie ma kłopotu, aby szukać w skali całej Polski, bo to co zdaje się odległe (przykładowo mieszkamy w Białymstoku, a szkolenie jest we Wrocławiu) czasami jest bardziej opłacalne ze względu na cenę.

Jeśli natomiast nie chcesz za bardzo podróżować to i taka sytuacja nie stanowi kłopotu, gdyż przecież w Twojej okolicy jest z pewnością wiele różnych szkoleń, na jakie zdecydowanie warto się wybrać. Na takich szkoleniach poznasz ludzi podobnych do Ciebie, zrozumiesz, że Twoje trudności z danym zagadnieniem wcale nie są takie tragiczne na jakie mogą wyglądać, że to właściwie zwykłe sprawy, które dotyczą wielu ludzi z Twojej branży. To właśnie jest kolejny plus tych szkoleń, nie dość, że czegoś przydatnego się uczymy to ponadto znajdujemy własne miejsce pośród ludzi o niemal identycznych kompetencjach, dzięki czemu możemy rozwiać wiele dylematów, które nas męczą, a do tego pogadać na branżowe tematy.

Z innej strony, takie szkolenia zapewniają również feedback, czyli zwrotną informację na temat naszych kompetencji. Czasami warto zobaczyć, w jakim miejscu jesteśmy, ile trzeba nadrobić, co jeszcze podciągnąć, jaką umiejętność, do góry. Czasami bowiem nie wiemy, w którym momencie jesteśmy, tymczasem takie szkolenie, to rewelacyjny sposób na porównanie się z innymi. Nie rywalizacja, a spokojna merytoryczna analiza własnych zdolności i kompetencji.