Najbardziej nowatorskie technologie wymagają coraz bardziej znacznej wiedzy, jaka jest ważna, żeby je zrozumieć oraz pojąć. Dzięki temu możemy z nich korzystać i osiągać zamierzone cele. Ażeby zrozumieć określone dziedziny technologii musimy poświęcić im dość dużo czasu, chociaż specjaliści są zdania, że lepiej skupić się na kilku działach tej wiedzy, aby mieć szansę osiągnąć sukces. W tym artykule zajmiemy się tymi dwoma pojęciami, które są coraz bardziej popularne.

Pierwszym z nich jest Linux server. Linux jest stosowany jako podstawowy system operacyjny serwerów, routerów i zapór sieciowych, sprawdź szczegóły na stronie: . Ze względu na powstanie oraz rozwój dystrybucji o dosyć prostej instalacji oraz sporych zasobach oprogramowania, Linux posiada również zastosowanie w dziedzinie komputerów biurowych i domowych. Co interesujące, rządy niektórych państw europejskich bardzo intensywnie prowadzą wdrożenia Linuksa na komputerach administracji państwowej. Ponadto, ze względu na bezpieczeństwo i stabilność, a również dzięki prostoty modyfikacji kodu źródłowego, z takiego systemu operacyjnego chętnie korzystają także agencje wywiadowcze, kontrwywiad lub wojsko. Następnym ciekawym pojęciem są dyski ssd.

Jest to nośnik, w środku którego zamknięte szczelnie są twarde krążki zwane talerzami. Wykonane są dość często ze szkła albo stopów aluminium, zaś pokryte są dosyć cienką warstwą magnetyczną. Wprawiane są one w ruch za pomocą silnika. Dyski ssd są niezwykle niezawodne. Gwarantują one ogromny skok jakościowy w porównaniu z poprzednikiem, czyli hdd. Tego rodzaju dysk pozbawiony jest elementów mechanicznych i zamknięty w solidnej obudowie, jest w stanie znieść naprawdę bardzo dużo. Silne pola magnetyczne lub uderzenia nie są zbyt groźne dla tego dysku. Dyski ssd są bardzo wydajne. Umożliwiają odczyt oraz zapis sekwencyjny z dosyć znaczącymi prędkościami. Więcej pomocnych rad na stronie .

Każdy, kto posiada dysk twardy doskonale wie, iż nie jest on niestety bezgłośny. A tego rodzaju szum obracających się talerzy rośnie razem z prędkości obrotową. Określone modele dodatkowo niezbyt przyjemnie chroboczą w czasie odczytu i zapisu danych. Dyski ssd gwarantują natomiast idealną ciszę, a będą doceniać to posiadacze laptopów, ale również osoby, które składają pasywnie chłodzone HTPC czy nettopy.