Co prawda samych stron internetowych jest wiele: jednakże większość nie jest poprawnie zrobiona. Pół biedy jeżeli przynajmniej jest tak, że tego typu stronka może zaoferować internautom bardzo dobrą jakość treści. Jednakowoż wszyscy świetnie wiemy, iż są strony słabe pod dosłownie każdym względem. No co jak co, ale w żadnym przypadku nie możemy puszczać do Internetu słabizny.

strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/

Strona godna uwagi musi charakteryzować się tą zawartością, która istotnie może mocniej zaciekawić. Czyli jeśli otworzymy wortal o rozwodach małżeńskich, zapewne zdołamy zaciekawić tych małżonków, którzy poważnie biorą w rachubę rozwód. Jeżeli teksty na wortalu będą w porządku, nie będą najzwyklejszym spamem, zapewne nie będzie najmniejszego problemu z pozyskaniem solidnego ruchu. Jednakże w żadnym przypadku ocena witryn internetowych nie zależy wyłącznie od tego jaką może zaoferować internautom wiedzę. Ludzie chcieliby wartościowego źródła informacji, prawda, lecz pragną także eleganckiej oprawy graficznej.

przykładowa strona internetowa

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

To znaczy na małej witrynie to w sumie nie musimy przesadzać z grafiką, niech wygląd strony będzie schludny, a pewnie nikt nie będzie się uskarżał. Zresztą – jeśli strona jest bezpłatna, chyba tak jest, wszelkie pretensje ze strony ludzi są bez najmniejszego sensu. Jeśli ktoś za coś nie płaci, nie może oczekiwać czegoś więcej. Co by tu jeszcze napisać wartościowego na temat tego w jaki sposób przygotować interesującą, profesjonalną stronę www?

Wszelkie badania internetowe mówią, że ludzi wielce wkurza zamieszczane zbyt wielu nośników reklamowych. Szczególnie karygodne są okienka i reklamy dźwiękowe. To oczywiste, iż przedsiębiorcy internetowi chcieliby zarabiać, lecz denerwujące reklamy sprawiają, że czymś coraz bardziej powszechnym są aplikacje blokujące WSZYSTKIE reklamy, nawet nieinwazyjne! Co jak co, ale to strzał w kolano. A na koniec: przenigdy nie powinniśmy myśleć, że czymś w porządku jest umieszczenie lepszej strony na słabym, na dodatek darmowym hostingu. Koniec końców usługi hostingodawców nie są dużym kosztem.