Osoby pracujące w hotelach i restauracjach mają ciągły kontakt z podejmowanym klientem, co sprawia, że powinny prezentować się nieskazitelnie i elegancko. Zadaniem właściciela firmy staje się zagwarantowanie im dobranej do danego stanowiska odzieży, jaka będzie odznaczała się nie tylko niebanalną estetyką, ale również okaże się nad wyraz komfortowa.

W hotelu

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego odzież dla pracowników hotelu jest tak istotna?Hotele zatrudniają rozległą kadrę pracowniczą, zatrudnienie podejmują tu recepcjoniści, pokojówki, kucharze, kelnerzy, jak też menedżerowie i pozostali specjaliści. Wszyscy oni – w mniejszym bądź znacznym stopniu – mają kontakt (polecamy nota bene) z klientem i powinni pozostawać do jego dyspozycji. To oczywiste zatem, że osoby zatrudnione w hotelu powinni prezentować się nieskazitelnie i naprawdę elegancko, czyniąc na przybywających do hotelu osobach jak najlepsze wrażenie. Stanowią oni tak jakby wizytówkę całego miejsca, a ich wygląd świadczy o tym, jak hotel jest zagospodarowany.

Jak powinna wyglądać odzież dla hoteli?Odmienne stanowiska pracy obligują do zastosowania różnych elementów odzieży, mimo wszystko dobrze jest zachować garderobę całego zespołu w zbliżonym stylu (czytaj tutaj więcej). W wypadku recepcji i kelnerów zastosowanie znajdują eleganckie spódnice i spodnie, połączone z gustowną koszulą oraz kamizelką. Osoby zatrudnione w kuchni muszą otrzymać uniform kucharski razem z odpowiednim nakryciem głowy i obuwiem, a pokojówki zajmujące się porządkowaniem pokoi hotelowych – wygodne, a zarazem estetyczne mundurki. Komplety odzieży zamawiane dla poszczególnych pracowników można połączyć jednym charakterystycznym szczegółem, choćby znaczkiem hotelu wyhaftowanym na kieszonce.

Nie tylko estetyczna, ale także komfortowa
Obecnie oferta odzież dla personelu hotelowego i gastronomii jest bardzo bogata, prawie w każdym mieście natrafimy na firmy specjalizujące się w projektowaniu strojów służbowych. Czy to Katowice, Wrocław czy Gdańsk – bez trudu natrafimy na bogatą ofertę, która pozwoli nam dobrać optymalne stroje dla obsługi naszego obiektu.

Zobacz oprócz tego te niebanalne wskazówki ze strony (https://www.workservice.pl/praca/warszawa/), które znajdziesz pod tym odsyłaczem – one także przedstawiają to zagadnienie.

Nie można zapomnieć, że odzież, w której pracownicy wykonują swe obowiązki, powinna okazać się nie tylko ładna i reprezentatywna, ale też komfortowa. Poszczególne elementy nie mogą krępować ruchów, okazać się zbyt obcisłe lub luźne, gdyż wygląda to naprawdę nieładnie. Warto dopilnować też, by komplety zostały uszyte z wysokiej jakości tkaniny, która nie zniszczy się pod wpływem prania i nie traci koloru.