Od urządzeń przemysłowych albo sprzętu budowlanego oczekuje się długiego i bezawaryjnego czasu funkcjonowania. Oczywiście bardzo istotna jest odpowiednia konstrukcja i projekt, ale duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu urządzeń ogrywa dobór materiałów. Do wykonania praktycznie wszystkich przemysłowych maszyn używana jest stal, odlewana w wielu różnych odmianach i o ogromnie odmiennych właściwościach.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

JOd pewnego czasu w gronie projektantów niezwykle popularne zaczęły być stale trudnościeralne.

Nie ociągaj się! Jeżeli spodobał Ci się nasz opis, to czytaj również ewidencja czasu pracy pracownika następne wiadomości na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Cechuje je, jak można się domyślić po nazwie, zwiększona odporność na uszkodzenia spowodowane różnymi czynnikami mechanicznymi, lecz równocześnie są dość proste w mechanicznej i spawalniczej obróbce. Tak naprawdę w każdym odpowiednio wyposażonym warsztacie przy pomocy dostępnych tam narzędzi będzie można wykonać kompleksową obróbkę tego typu stali. Dzięki temu bardzo dobre będzie się ona nadawać do wyrobu najróżniejszych korpusów, okładzin, części wywrotek i kruszarek, a nawet skrzyń i kontenerów które są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Jednymi z najpopularniejszych produktów jeżeli chodzi o stale trudnościeralne są blachy hardox (stosują w swojej firmie).

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Trzeba przejść na następną witrynę i tam dowiedz się więcej remonty pieców próżniowych informacji.

Produkowane i sprzedawane są one w arkuszach, które mogą być następnie przez partnerów przycinane pod konkretne potrzeby klientów. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich maszyn w praktyce nie ma ograniczeń co do kształtu i wymiarów gotowych części, w zasadzie każdy skomplikowany projekt da się radę zrealizować. Również końcowa obróbka nie stanowi większych problemów, brachy te doskonale można łączyć spawami, a uzyskane taką metodą elementy będą zachowywać wszystkie parametry materiału, z którego są wykonane. Urządzenia zrobione z blach Hardox radzą sobie w najtrudniejszych warunkach, nie przestraszą ich skały, kamienie, piasek i złom (sprawdzone typy). Są również bardzo wytrzymałe na zniekształcenia mechaniczne, a ich zachowanie można przewidzieć w dużym stopniu. Mocno zmniejsza to możliwość wystąpienia przypadkowych awarii, jakie w dużych zakładach przemysłowych są niekiedy bardzo kosztowne, a dodatkowo ułatwia rozplanowanie serwisowej obsługi i harmonogramów napraw i przestojów.