Chwile, w jakich konieczny nam był nagły zastrzyk gotówki, a konto w banku i domowa skarpeta były puste zdecydowanie przydarzyły się niejednemu z nas. Co robić, kiedy na pożyczkę ze strony rodziny nie możemy liczyć, a na bankowy kredyt z różnorodnych powodów nie możemy sobie pozwolić?

finanse

Źródło: http://www.fss-finanse.pl/
Pierwsza możliwość to karta kredytowa. Można dostać ją prościej niż kredyt bankowy. Debet, który możemy na niej mieć to także niewielka kwota gdy porównamy ją do tej z kredytu. Karta kredytowa niesie za sobą jednakowoż dłuższe zobowiązanie. Bowiem bardzo często nie kończy się na regulacji jednego debetu. Jak już zdecydujemy się na jedno zadłużenie z pewnością przy innej konieczności sięgniemy po następne.

Następny wybór to pożyczka krótkoterminowa jak pożyczka Viasms – czytaj o pożyczkach. Ten rodzaj produktu finansowego jest udzielany najczęściej przez instytucje pozabankowe. pożyczce (zobacz prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości) krótkoterminowa udzielana jest bardzo często na czas nie dłuższy niż sześćdziesiąt dni, a jej kwota raczej nie jest wyższa niż 5 tysięcy złotych. Takiego rodzaju kredyty (zobacz pożyczki pod zabezpieczenie) jest o wiele prostsza do zdobycia niż kredyt, a ponadto możemy ją zdobyć nawet przez telefon lub Internet. Nie wymaga bowiem dostarczania tak wielu dokumentów. Jest też zobowiązaniem, na jakie są w stanie sobie pozwolić osoby bez szans na kredyt lub umowy o pracę. Banki nie dają kredytów ludziom pracującym na umowę o dzieło

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

lub zlecenie, zaś w instytucjach pozabankowych jest inaczej.

To na jaki rodzaj zadłużenia się zdecydujemy jest zależne wyłącznie od nas. Jeżeli wiemy, że pieniądze będą nam niezbędne jednorazowo i nie chcemy ustalać dłuższego zobowiązania lepiej postawić na pożyczkę krótkoterminową. Zaś w sytuacji kiedy wiemy, że sytuacja może powracać warto zastanowić się nad kartą kredytową. Pamiętajmy jednak, że jednym długiem nie można spłacić poprzedniego. Niezależnie od tego, czy robimy to biorąc pożyczki, czy biorąc debety na karcie. Dla każdego więc jest to kwestia do zastanowienia, ponieważ każdy ma inne potrzeby i możliwości spłaty. Powinniśmy pomyśleć właściwie nad wyborem jednej z tych możliwości, żeby potem nie żałować. Od tego bardzo wiele zależy, nasze przyszłe zobowiązania będą z nami dopóki ich nie uregulujemy. Bezwzględnie trzeba o tym pamiętać. Natomiast przed podpisaniem każdej umowy musimy ją dokładnie czytać.